Przystanki: Żabi Kruk - Zielony Most - Targ Rybny - Wiosny Ludów - Nabrzeże Zbożowe - Nabrzeże Barkowe - Twierdza Wisłoujście - Westerplatte - Nowy Port Latarnia Morska;

Przystanki: Targ Rybny - Wiosny Ludów - Sienna Grobla II - Tamka - Stogi - Gdańsk Górki Zachodnie - Narodowe Centrum Żeglarstwa.

Mapa - statki

poniedziałek, 30 lipca 2012

SABERCATS SOPOT POKONUJĄ TORUŃ ANGELS W PLFA II - STADION OGNIWA | ZDJĘCIA, WIDEO

Na półmetku rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II Sabercats Sopot pokonali na Stadionie Ogniwa w Sopocie, w strugach deszczu Toruń Angels 20:8. Dzięki temu wrócili na 2. miejsce w tabeli rozgrywek Grupy Północnej i przybliżyli się do play-off.

Bartek Romanowski (górne zdj.) i Patryk Dampc (dolne) zdobywają punkty dla Sabercats Sopot.

Sabercats znowu potwierdzili, że mają mocne uderzenie na rozpoczęcie. Na pewno miał w tym udział rodem z amerykańsiej ligi wejście drużyny na murawę - z dymu, przy mocnej hip-hopowej muzyce i pod drużynowym sztandarem.

Od pierwszego gwizdka sopocianie ruszyli na torunian. W efekcie prowadzili już po pierwszych 12. minutach 14:0! Szczególnie drugie przyłożenie zasługuje na wyróżnienie. Patryk Dampc (DB) zdobył touchdown, po 60-jardowej akcji powrotnej, gdy zepchnięci pod własną end zone Angels, musieli wykopywać piłkę w swojej 4. próbie ataku.

TD Marcela Greczkowskiego.

Run i TD Patryka Dampca.

W drugiej kwarcie twarda obrona Sabercats zatrzymywała ataki torunian, ale offence sopocian nie udało się podwyższyć wyniku. Koniec połowy zbiegł się z burzą i ulewą nad Sopotem. Sędziowie przerwali mecz na 30 minut, ale na murawę futboliści wrócili dopiero po 45 min.
Przymusowa, długa przerwa bardziej zmotywowała do walki Angels. Warunki pogodowe wymusiły zaś zmianę taktyki obu zespołów. Serią niskozagrywanych piłek Angels, przy rozprężonych graczach defensywy gospodarzy, przedostali się pod end zone Sabercats. Torunianie w końcu zdobyli touchdown i to z akcją podwyższającą za 2 pkt. - było już tylko 14:8.
Wówczas znowu zaczęło padać, ale ok. 250 kibicom przestało to przeszkadzać. Ściśnięci pod parasolami, energicznie zaczęli dopingować biało-niebieskich. Sopocianie przetrzymali wściekły atak Angels, którzy stracili w końcu piłkę na ok. 30 jardzie połowy Sabercats, głównie w skutek własnych błędów. Wtedy offence Sabercats ruszył do przodu. Udane akcje przeniosły zagrywkę na 30 jard połowy Angels. Sabercats nie powtórzyli jednak błędów przeciwników i po udanym zagraniu rozgrywającego Michała Stelmasiewicza Bartosz Romanowski wbiegł z futbolówką w pole punktowe Angels.

TD Bartka Romanowskiego.

Po ostatnim gwizdku, zawodnicy Sabercats Sopot uczcili zwycięstwo efektownym slide'm po mokrej murawie stadionu Ogniwa.

- To był dla nas ciężki mecz. Rywale szczególnie dobrze biegali z piłką. W drugiej połowie, podczas potężnej ulewy gra siłą rzeczy była głównie po ziemi. Na szczęście w tak ekstremalnych warunkach udało nam się zdobyć jeszcze jedno przyłożenie i wygrać istotny mecz - Michael Tirrell Jr, trener główny i koordynator obrony Sabercats Sopot skomentował dla PLFA II. - Przed nami niezwykle ważne starcie z Cougars Szczecin. Wygląda na to, że ten mecz zdecyduje kto z drugiego miejsca awansuje do play-off - dodał Tirrell Jr.

Sabercats Sopot - Toruń Angels 20:8 (14:0, 0:0, 0:8, 6:0)
I kwarta
- 7:0 przyłożenie Marcela Greczkowskiego po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adam Kłodnicki)
- 14:0 przyłożenie Patryka Dampca po 60-jardowej akcji powrotnej (podwyższenie za jeden punkt Adam Kłodnicki)

III kwarta
- 14:8 przyłożenie Tomasza Kuski po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Kuska)

IV kwarta
- 20:8 przyłożenie Bartosza Romanowskiego po 25-jardowej akcji po podaniu Michała Stelmasiewicza.

Mecz z Cougars 11 sierpnia, o godz. 11 w Szczecinie.