Google
 

wtorek, 7 kwietnia 2009

PODRÓŻ DO GWIAZD DZIĘKI PLANETARIUM W GDYNI

Podróż do gwiazd? Któż nie chciałby przeżyć takiej przygody. Dlatego polowałem na wizytę Planetarium w Gdyni - jedynym na Pomorzu Gdańskim - długo i wytrwale. Niestety, kilkakrotnie mi się nie udało.

Fot. Kaczor

Primo - znalezienie informacji o seansach w internecie sprawia nie lada kłopot. Secundo - dostępność seansów -> bez grupy 5 osób nie ma co sie wybierać, bo seans sie nie odbędzie.

Pierwszą przeszkodę ominąłem - info praktyczne dla zainteresowanych poniżej...
Z drugą był kłopot, gdy już dotarłem do Planetarium Akademii Morskiej przy al. Jana Pawła II (Skwer Kościuszki) w Gdyni. Na własną rękę zacząłem więc poszukiwać "chętnych" do gwiezdnego seansu na deptaku nabrzeża akwenu jachtowego. Bezowocnie... Ale gwiazdy uśmiechnęły się do mnie (za wytrwałość/odwagę/desperację - właściwe podkreślić) i na 2 minuty przed zaplanowanym sobotnim pokazem do planetarium przyszła 4 os. rodzinka.
Wierzcie mi - warto było i namawiam was na wybranie się, by przekonać się o tym samemu.
1,5 godz. (tak! - prowadzący tak się rozkręcił, że dostaliśmy 45 min seansu gratis) - a i tak miało się uczucie, że czas stanął - było magiczną podróżą po wypełnionym gwiazdami nieboskłonie (co z tego że sztucznym ;)).
Dowiedziałem się dlaczego znaków zodiaku jest 12. Co to jest linia Słońca. Uśmiałem sie podczas opowieści prowadzącego-lwa morskiego o genezach nazw i legendach dotyczących powstania poszczególnych gwiazdozbiorów horoskopowych. W głowie zakręciło się, gdy w przyśpieszonym tempie oglądaliśmy wędrówkę Słońca po nieboskłonie.
Warto zebrać grupkę znajomych i wybrać się do gwiazd w gdyńskim Planetarium.


Gdzie, kiedy
  • Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego
Akademii Morskiej w Gdyni
Aleja Jana Pawła II 3
  • Terminy
od poniedziałku do piątku - 11, 12 i 13;
soboty - 12 i 13.30;
niedziele - 12.15, 13.15 i 14.15;
  • Bilety:
normalny - 7 zł;
ulgowy (i grupowy) - 5 zł.Trasa z dworca SKM do planetarium, Gdynia.

1 komentarz:

  1. Mam nadzieję, że nie zostanę uznany za spamera :) Pozwolę sobie umieścić odnośnik do relacji z odwiedzin w gdyńskim planetarium (jednym z dwóch): http://stalker.republika.pl/PPP_etap3.html#gdynia-am Wizyta miała miejsce w czerwcu 2008 r. w ramach Podboju Polskich Planetariów - projektu mającego na celu odwiedzenie i opisanie wszystkich polskich planetariów.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty