Google
 

niedziela, 3 maja 2009

MAJÓWKA W PUCKU cz. 1 - PKP ZAWODZI

Majówka tylko w Pucku! Z takim pomysłem wybrałem się na zwiedzanie stolicy północnych Kaszub. Polecam każdemu, który bije się z myślami - jak nie na Hel, to gdzie? Kolorowy ryneczek, monumentalna fara, rzesze kolorowych wodniaków, urokliwe restauracje i piękny, choć słabo rozreklamowany klif pucki - to wszystko i ciut jeszcze oferuje zwiedzającym nadzatokowe miasteczko, swego czasu siedziba królewskich korsarzy. Niestety, w tej beczułce miodu jest również łyżka dziegciu o swojsko brzmiącym skrócie PKP...

Fot. Kaczor

Peron nr 5 w Gdyni Głównej na długo zostanie w mojej pamięci. Takiej rzeszy ludzi (wielu z rowerami) dawno nie widziałem (vide fota).

Tylu zainteresowanych zapewne nie spodziewali się - nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz - szefowie PKP. Co zrobili? Podstawili zwyczajowy, kursowy pociąg na Hel. Wyobrażacie sobie co działo się, gdy podjechał (opóźniony) 3-wagonowy skład, relacji Chojnice - Gdynia przedłużony na Hel?... Planowy wyjazd z 10:34 przesunął się na 11:20. Gdzie logistyka, gdzie info z kas - mamy pełne obłożenie miejsc. Czy to takie trudne pomyśleć Widać w PKP tak...

Fot. Kaczor

Komentarze jakie "leciały" na szczelnie wypełnionych korytarzach dwupoziomowego pociągu tylko w części nadają się do cytowania - "skostniała, zakonserwowana PKP", "pogratulować umiejętności przewidywania", czy "brawo za dbanie o miłość i bliskość w narodzie". Nawet konduktor odpuścił sobie sprawdzanie biletów. Ile osób zrezygnowanych nie wsiadło do składu na kolejnych stacjach: Gdynia-Chylonia, Rumia i Reda.
Wysiadający też nie mieli łatwo, na szczęście drzwi otwierały się po obu stronach wagonu, więc m.in. ja wysiadłem w polu, nie na peronie.

Fot. Kaczor

O wrażeniach z Pucka na -> Majówka w Pucku cz. 2


Dla oszczędzenia czasu, nerwów, dla kondycji fizycznej i dla unikatowych widoków krajobrazu warto do Pucka wybrać się rowerem - patrz przykładowa trasa poniżej.


Trasa rowerowa (1 z wielu możliwych) do Pucka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty