Google
 

sobota, 16 maja 2009

KOLEJNA KOLEJOWA ATRAKCJA W MALBORKU i MIERZEII WIŚLANEJ - WAKACJE 2009

Zobaczyć Toruń i tego samego dnia wykąpać się w morzu... Ciekawy pomysł? Dzięki nowemu - a właściwie odświeżeniu starego - połączeniu kolejowemu pociągi wyjadą na trasę Grudziądz - Mierzeja Wiślana. Lista atrakcji tego połączenia jest jednak znacznie dłuższa...


Oprócz wąskotorowej kolejki żuławskiej,
będzie kolejne połączenie turystyczne na Mierzeję Wiślaną.Fot. Kaczor
Na Bursztynowym Szlaku - tak ma bowiem nazywać się połączenie - znajdą się jeszcze Sztum, Kwidzyn, Malbork (w każdym zabytkowy i jedyny w swoim rodzaju zamek krzyżacki) i Nowy Dwór Gdański (muzeum żuławskich unikatów i skansen w pobliskim Cyganku z tramwajem wodnym po Tudze). Pociągi jeździć będą po zamkniętej ponad 20 lat temu linii szerokotorowej Kujawy - Powiśle i wąskotorowej z Nowego Dworu Gdańskiego (stacja przesiadkowa). Prawdopodobnie trasa zostanie wydłużona do Torunia!


Kursy odbywać się będą w lipcowe i sierpniowe soboty. Koszt 3 godzinnej podróży Grudziądz - Sztutowo - 19 zł. Skład zabierze ok. 130 os. (w miarę zainteresowania więcej). Wstępny rozkład podróży: z Grudziądza - 6.30, powrót ze Sztutowa - 14.50.

Linię uruchamiają członkowie Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznej, firma przewozowa Arriva i lokalne samorządy.


Kolejowa atrakcja turystyczna - pociąg Grudziądz - Mierzeja Wiślana.


  • 19 czerwca na tory wrócić ma Żuławska Kolej Wąskotorowa - więcej info wkrótce...
  • Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz

    Popularne posty