Google
 

środa, 22 lipca 2009

ROWEREM PO KASZUBACH - ŚCIEŻKI NAD MORZEM, PRZEZ LASY I POLA, WŚRÓD ZABYTKÓW

Przez lasy, rzecznymi wąwozami, wokół jezior, nad morzem i wśród pól - rowerem można niekonwencjonalnie, atrakcyjnie i rekreacyjnie zwiedzić Kaszuby wzdłuż morskiego brzegu od Helu przez Władysławowo po Łebę, wokół Jeziora Żarnowieckiego i lasy Piaśnicy po Małe Trójmiasto Kaszubskie i Zatokę Pucką.


Równie często poruszamy się asfaltem lub kostką brukową, co polnymi i żwirowymi szlakami. Na Kaszubach znajdą się zarówno trasy dla miłośników ostrej, agresywnej jazdy terenowej jak i spokojnego trekkingu oraz "napakowane" zabytkami i lokalnymi atrakcjami.

Oto przybliżenie tych mniej znanych ścieżek:
  • Jastrzębia Góra - Radoszewo - Wejherowo - 32 km. Leśna trasa rowerowa z tablicami informacyjnymi. Po drodze groty w Mechowie, kaplica von Grassów koło Starzyńskiego Dworu. Odcinek od Radoszewa do Jastrzębiej bardzo piaszczysty.
  • Darżlubie - Wejherowo - ok. 15 km. Droga asfaltowa, wyłączona z ruchu samochodowego. Trasa dobrze oznakowana, bardzo łatwa technicznie.
  • Lubiatowo - Osetnik - Sasino - Słajszewo - Lubiatowo - 20,4 km. Szlak nadmorski, bardzo dobrze oznaczony, po w miarę płaskim terenie, z krótkimi piaszczystymi odcinkami. Po drodze latarnia w Osetniku (Stilo).
  • Wejherowo - Gdynia przez Ustarbowo -> Zbychowo -> Piekiełko -> Łężyce i Koleczkowo - 48 km. Wymaga dobrej kondycji. Dobrze oznakowana. Zjazdy do Redy czy Rumi.
  • Lębork - Rumia (na północ od drogi nr 6). Prowadzi przez rezerwat Kamienne Kręgi - Łęczyce - Zielniewo - Zelewo - Góra i Orle (długość - 38,6 km). Łatwy szlak z pięknymi widokami pradolin rzek Łeby i Redy.

Źródło. www.polskatimes.pl/dziennikbaltycki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty