Google
 

środa, 22 czerwca 2011

OPEN'ER 2011 GDYNIA - PORADY FESTIWALOWEHeineken Open'er Festival 2011 w Gdyni to nie tylko festiwal zabawy. Jak na każdej imprezie masowej obowiązują na nim pewne normy i obostrzenia. Oto kilka sugestii jak bez "wtop" i niepotrzebnych skoków ciśnienia przeżyć muzyczną zabawę.

Źródło. Andrzej Mróz

Pierwszy etap to dojazd i rejestracja. Z tym pierwszym może być największy kłopot z racji trwającego skoku ewolucyjnego naszego pięknego kraju - czyli przygotowań do Euro 2012. Rozkopana jest Obwodnica Trójmiasta i połowa Gdańska, pociągi do wojewódzkich miast jadą długo (Warszawa nawet 8-10 godz. z powodu remontu trasy kolejowej E-65). Ratunkiem są samoloty, ale z lotniska w Rębiechowie również trzeba przedzierać się przez korki do Gdyni, no i nie jest to jeszcze konkurencyjny cenowo sposób komunikacji krajowej.

Gdy już wysiada się na dworcu Gdynia Główna Osobowa, to już połowa sukcesu. W specjalnej zajezdni otwarty są namioty z informatorami festiwalowymi i - najważniejsze - punkty wymiany karnetów/biletów Open'era na opaski (poza biletami VIP, z polem namiotowym i elektronicznymi). Tu sugestia - warto pojawić się w tym miejscu przedpołudniem i "zapaskować" spokojnie, nie na ostatnią chwilę.
Punkt otwarty jest 29.6 i 3.7 w godz. 9-21, a w pozostałe dni festiwalowe w godz. 9-24.

Zła wiadomość dla zamierzających dojeżdżać na HOF-a codziennie SKM. Tym razem pasek nie pozwoli za darmo korzystać z tego sposobu transportu. Na szczęście, dostępny będzie specjalny karnet SKM (tylko dla "karnetowiczów") - 16 zł. Dostępny jest tylko na stronie Alter Artu (www.alterart.pl, wcześniej trzeba się zarejestrować). Na podstawie specjalnej opaski (wymiana dowodu zakupu na opaskę w specjalnym punkcie SKM w Gdyni Głównej w dniach 30.6-1.7, w godzinach 12-24, a w dniach 2.7-3.7, w godz. 15-22 i w punktach wymiany biletów elektronicznych HOF na opaski). Z opaskami SKM można poruszać się między stacjami SKM Tczew - Wejherowo od 30.6 (godz. 12) do 4.7 (godz. 8).

Dobra wiadomość - z dworca kursować będzie znowu codziennie bezpłatny autobus festiwalowy, kursujący wahadłowo na lotnisko Gdynia-Kosakowo (kursy bez przerwy, co kilka minut do zakończenia imprezy). I według zebranych doświadczeń to najszybszy, najpewniejszy, najmniej stresujący i najtańszy sposób na dotarcie na HOF 2011. Kursują również miejskie autobusy 109 i 209 (płatne: 2,80 zł - normalny, 1,40 zł - ulgowy).

Źródło. Andrzej Mróz

Na polu namiotowym można się rozbić już 29 czerwca od godziny 12, do 4 lipca do godziny 12 (dla posiadaczy karnetu z polem namiotowym). Pole jest wyposażone w strefę gastronomiczną, sklep ogólnospożywczy, bankomat oraz kasy festiwalowe, w których można nabyć ALTER kART oraz bony festiwalowe. Jest również parking dla namiotowiczów - płatny, dozorowany, niestrzeżony.
Dodatkowo wytyczono na terenie festiwalowym miejsce dla kamperów i przyczep (70 pojazdów).

Źródło. Andrzej Mróz

Strefa festiwalowa jest udostępniana codziennie od godziny 16. Poza muzycznymi scenami dostępne będą 4. strefy gastronomiczne z jedzeniem i piciem tak różnorodnym i przystępnym cenowo, że każdy znajdzie na pewno coś smacznego dla siebie.

Źródło. Andrzej Mróz

Będzie również sklep festiwalowy z festiwalowymi gadżetami. Nie zabraknie strefy sanitarnej z toaletami i umywalkami - tu rada, warto zawsze wyjść z koncertu przed ostatnią piosenką, by nie ściskać się w tłumie stojących za potrzebą. Na szczęście, w tym roku sanitariatów ma być więcej.

Źródło. Andrzej Mróz

Podczas festiwalu nie płaci się gotówką. Wygodnym sposobem są karty zbliżeniowe MasterCard PayPass (szczególnie polecam) i specjalne ALTER kARTy oraz bony festiwalowe, które można kupić w kasach festiwalowych.

Źródło. Andrzej Mróz

Na teren festiwalu nie można wnosić profesjonalnych aparatów cyfrowych (matryca powyżej 5 Mpix), parasolek ze spiczastym zakończeniem (najlepsze są "jednorazówki" z Rossmana albo Biedronki), przedmiotów niebezpiecznych jak noże, narzędzia, gaz pieprzowy lub łzawiący, broń, znaczniki laserowe, własnego alkoholu, narkotyków. Podczas kontroli na bramkach może być problem również problem z lekami (trzeba mieć oryginalne opakowanie).

Mapa terenu festiwalowego. Źródło. materiał organizatora

Nowości Open'erowe
 • Z okazji 10-lecia HOF powstanie specjalna aleja ok. 40., wielkoformatowych zdjęć z poprzednich edycji festiwalu.
 • SILENT DISCO - festiwalowicze otrzymają na wstępie parę bezprzewodowych słuchawek z dwoma kanałami DJ-skimi, w których płynąć będzie muzyka live, codziennie w hangarze nr 4 w godz. 18-4.
 • DIABELSKI MŁYN - 30-metrowej średnicy młyn pozwoli oglądać na raz ok. 400. osobom teren festiwalowy z lotu ptaka.
 • KIDS ZONE - strefa dla najmłodszych i najmniejszych festiwalowiczów, z warsztatami rękodzieła (z recyklingu i przedmiotów codziennego użytku będą tworzone niespotykane instrumenty), muzycznymi, robienia ubrań z rzeczy na co dzień do tego nie wykorzystywanych, rysowania komiksów i malowania graffiti oraz teatralnymi i cyrkowymi, codziennie pod okiem opiekunów w godz. 16-23.
 • APLIKACJA OPEN’ER 2011 - Masz smartfona? Możesz "zassać" multimedialny kieszonkowy przewodnik z mapą i programem festiwalu, podręczną bazą multimediów ze zdjęciami i utworami Open'erowych artystów, oraz elektroniczny organizer. Do tego getagging, który pomoże wrócić we wskazane miejsce. Aplikacja - bezpłatna! - w App Store, Android Market oraz Nokia Ovi.
 • SIGNING TENT - namiot dla autografofilów po prawej stronie sceny głównej (patrząc na wprost tejże).
 • MEETING POINTS z Wi-Fi - 4. miejsca z dostępem do bezprzewodowego Internetu na podestach i pod charakterystycznymi parasolami Alter Artu - koło wyjścia pomiędzy scenami Young Talents i Tent, 2. pomiędzy Alter Space i World Stage, a naprzeciw Kids Zone, strefy NGO i miejsca fire show, trzeci między namiotem Fashion’er, a strefą gastronomiczną. Zasięg ok. 45 metrów. 4. stanie w świetlicy na polu namiotowym (zasięg w promieniu 20 m).
 • Internet stacjonarny w kafejce Klubu Alter Art. Wszystkie z zablokowanym dostępem do stron p2p (komunikatory, torrentopodobne, ale już na FB będzie się można na żywo dzielić wrażeniami z Open'era! :]) i "dla dorosłych".

Line-up Open'era 2011
(kliknij by zapisać)

3 komentarze:

 1. Anonimowy26/6/11 02:57

  Czyli rozumiem, że jeżeli mam karnet na pole namiotowe i nie zgubię opaski, to będę mogła wyjść poza teren festiwalu i np. pozwiedzać Gdynię w czasie trwania eventu jakoś przed koncertami. Wolę się upewnić przed.

  OdpowiedzUsuń
 2. naturalnie! :) do woli :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy4/7/11 13:38

  Ta sama firma, która przygotowała aplikację Open'er 2011 na iOS'a i Androida, zrealizowała też oficjalną aplikację dla zespołu Myslovitz: http://muzyka.onet.pl/10174,2274976,newsy.html

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty