Google
 

poniedziałek, 27 czerwca 2011

GLOBALTICA FESTIVAL 2011 - MUZYKA ŚWIATA W GDYNI, 29-31.7Źródło. materiały prasowe

Kubańskie rytmy w takt afrykańskich bębnów i przy akompaniamencie hiszpańskiej muzyki son? Ukraińsko-estoński muzyczny koncentrat akordeonu, estońskich dud, drumli, piszczałek, puzonu, gruzińskich duduk i instrumentów perkusyjnych? Węgrzy grający bałkańskie utwory? Marovany, kabosy i katsy wygrywające gorące rytmy z Madagaskaru. Polsko-kaszubsko-klezmerskie trio z Brus. Cygański miks muzyków, śpiewaków, tancerzy, fakirzów i zaklinaczy ognia z indyjskiego Radżastanu. 7. festiwal Globaltica World Cultures Festival 2011 przejdzie chyba do historii jako jeden z najbarwniejszych.

Gdyński Park Kolibki (na wjeździe od strony Gdańska, vis a vis CH Klif) rozbrzmi ferią barw i dźwięków w dniach 29-31 lipca 2011. Nad morze zawitają bywalcy największych europejskich festiwali i zdobywców ważnych dla muzyki world nagród. Festiwal pokazuje, jak kulturowe korzenie spotykają się z nowoczesnością, że tradycja też może być modna.

Line-up Globaltica 2011
(kolejność alfabetyczna)
  • piątek, 29.7
- BONGA
- BUBLICZKI


- KEL ASSOUF
- SVJATA VATRA
  • sobota, 30.7
- BESH O DROM
- JUAN DE MARCOS AFRO-CUBAN ALL STARS


- KILEMA
- SEDAA
  • niedziela, 31.7
- DHOAD – GYPSIES FROM RAJASTHAN
- PERUNIKA TRIO


Festiwal to jednak nie tylko święto muzyki world, ale kilka tygodni imprez towarzyszących - wystaw, warsztatów, spotkań filmowych i literackich oraz dyskusji poruszających społeczne i polityczne wątki.

Bilety
  • 20 zł - bilet jednodniowy (25 zł - cena po 22.7)
  • 30 zł - karnet 2-dniowy (35 zł j.w.)
Kup teraz
- www.eventim.pl
- www.ticketpro.pl
Salony Empik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty