Google
 

sobota, 29 listopada 2008

OŚMIORNICA OLBRZYMIA W AKWARIUM - GDYNIA

Ośmiornica rozwiązująca kostkę rubika, bawi sie piłką i układa klocki? Takie rzeczy tylko w Akwarium Gdyńskim. Co jeszcze potrafi zrobić Luiza oprócz zmiany kolorów i puszczania atramentu? Najlepiej przekonać się osobiście bo opowiadać można by długo. Zobaczcie ją sami...

Źródło. www.akwarium.gdynia.pl

Gracja ośmiornicy olbrzymiej jest niesamowita. A to dopiero "dziecko" - rozpiętość jej ramion sięga ok. 1 metra (może ponad 10), a waży zaledwie ok. 5 kg (może 90). Żeby nie wysmyknęła się (a ośmiornice są niesamowicie plastyczne i potrafią prześlizgnąć się przez szczelinę kilkanaście razy mniejszą od nich samych) do ulubionych smakołyków po sąsiedzku - krabów, zbiornik Luizy specjalistycznie zabezpieczono. Można ją podziwiać na 1. piętrze budynku akwarium przy al. Jana Pawła II w Gdyni. Tylko proszę - nie róbcie jej zdjęć z fleszem (ludzie są naprawdę niepoczytalni - widzą napis zakazu i straszą zwierzę :|) W sąsiednim zbiorniku warto przyjrzeć się też olbrzymim, ale rozgwiazdom które przypłynęły do Gdyni z Luizą. Nasze akwarium staje się coraz atrakcyjniejsze.

Godziny zwiedzania
 • poniedziałki (2.11 - 28.02) - nieczynne
 • od 1.04 do 31.05 i od 1.09 do 30.09 - 9 - 19
 • od 1 czerwca do 31 sierpnia w godz. 9 - 20
 • od 1 października do 31 marca od godz. 10 - 17

Ceny biletów
 • 14 zł - normalny
 • 9 zł - ulgowyAkwarium Gdyńskie przy Nabrzeżu Beniowskiego, Gdynia.

2 komentarze:

 1. Uuuu... Ale się powiększa to nasze akwarium :)
  Bez Luizy było tam fajnie, a co dopiero teraz :D
  Bardzo fajnie!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy26/1/10 19:46

  Bardzo fajne jest to akwarium! Byłam tam kilkakrotnie z córeczkami, mogą sobie podotykać nawet ryby w mokrej sali! Smutne jest to, że nauczycielki z grupą dzieciaków nie umieją je uspokoić, matki swoich dzieci też niekoniecznie i dzieciaki walą w te szyby, aż przykre! Moje też próbowały, ale wytłumaczyłam im, że ryby będą się bały. Potem gdy inne dzieci waliły w szyby to moje dzieci mówiły innym, że nie wolno. Niedługo pojawimy się tam ponownie;)

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty