Google
 

niedziela, 8 lutego 2009

NOWE POMYSŁY NA URZĄD MIASTA RUMIA

W Rumi to mają niezłe wizje. No bo jak można wymyślić reprezentatywny budynek miasta - magistrat - w wielkim jaju zamkniętym w metalowej klatce, albo jako stalowo-szklany gmach w kształcie litery L (prędzej powinno być R), lub też kolorowe budyneczki, rodem z placu zabaw...

Źródło. materiały prasowe UM Rumia

Cóż - pomysłowość architektów nie zna widać granic. Co ostatecznie zobaczą rumianie w realu? Pozostaje czekać... Na szczęście, przed zrealizowaniem inwestycji władze miasta zapytają mieszkańców, który projekt podoba im sie najbardziej. Jest więc szansa, że najstraszniejszy maszkaron nie stanie.

A wybudowany nowy magistrat ma być na fundamentach starego UM przy ul. Sobieskiego, przy skrzyżowaniu ul. Starowiejskiej i Dąbrowskiego lub przy Chełmińskiej.

Na nowy ratusz będziemy musieli wysupłać ok. 20 mln zł - według bardzo ostrożnych rachunków. Może więc niech lepiej budują go później, niż wcześniej. W końcu taką kwotą można lepiej spożytkować w wielu innych miejscach miasta.


W tych miejscach może stanąć nowy UM Rumia.

3 komentarze:

 1. Anonimowy16/3/09 18:00

  pomysł na blogo artkuły jest świetny, ale... czy tytuł tego postu nie jest przypadkiem błędny? nie powinien się on może kończyć słowem "Rumi" a nie jak dotychczas "Rumia"?

  pozdrawiam

  Ryszard z e.reda

  OdpowiedzUsuń
 2. czy stać nas na takie cudo, które jak mi się wydaje nie pasuje do naszej arghitektury miasta

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy28/2/10 22:03

  co pasuje do naszej architektury? jakiej architektury??

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty