Google
 

wtorek, 17 lutego 2009

WULGARNE GRAFFITI NA KOŚCIOŁACH - GDYNIA, RUMIA

Nie tylko kościoły pw. św Józefa w Leszczynkach i św. Andrzeja Boboli na Obłużu w Gdyni stały się tłem wulgarnych, i co tu owijać w bawełnę, głupich graffiti, ale i kościół pw. Podwyższenia Krzyża św. w Rumi. Czy to jakaś akcja na szeroką skalę? Gdzie teraz uderzy grupa "lewackomyślnych" - Reda, Wejherowo, Kosakowo?


Te 3 kościoły zaatakowali grafficiarze
do tej pory...

Jakkolwiek mój stosunek do instytucji kościelnych jest ambiwalentny, a może trochę anty (ale bez wrogości) to uważam, że "popis" domorosłych bojowników o prawdę, sprawiedliwość, cnotę i moralność za bezgranicznie głupi.

Primo - kotwica Polski walczącej. Chyba autorzy nie odrobili lekcji historii. Ten symbol był ściśle związanych z katolickim ruchem oporu tak podczas wojny jak i pierwszych lat walki z komuną.
Secundo - z tym gwałceniem dzieci to trochę przesada. Ministrantów - i owszem, niestety, zdarzało się i pewnie zdarzać będzie (co wynika z medialnych doniesień), tylko bardziej po cichu. Dziewczynek raczej bym w te stosunki nie mieszał...
Zaś co do moralnej czystości - no tu można się zgodzić jeśli chodzi o względy finansowe (ryczałtowy podatek, zwolnienia, zwroty majątków, przekazywanie ziemi, ofiary za kościelne usługi "co łaska min. 100 zł"), czy celibatu (bezdzietnych księży w końcu nie jest tak mało, a ilu odeszło do kościoła za kobietą...)

Lekki uśmiech ironii wkradł się do mojej głowy, gdy przeczytałem, wypowiedź rumskiego proboszcza, że to akty satanizmu. No z ta frakcją na pewno nie miało to nic wspólnego, sądząc po "reformatorskich" hasłach graffiti. To raczej oburzeni ekskatolicy.

Zobaczymy, czy policja da rade grafficiarzom.

1 komentarz:

  1. Anonimowy4/8/09 19:24

    KOLEJNY DEBIL KTÓRY NAZYWA TO GRAFFITI!HE
    TO ZE JAKIS IDIOTA WESMIE FARBE W SPREYU I NAPISZE COS NA KOŚCIELE TO TYLKO ŚWIADCZY O NIM ŻE NIE JEST WRITEREM(grafficiarzem).
    EH LUDZIE...

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty