Google
 

czwartek, 5 lutego 2009

TURYSTYCZNY KANAŁ W ŻARNOWCU

Kanał Jezioro Żarnowieckie - Morze Bałtyckie ma powstać po wybudowaniu elektrowni atomowej nad tym jeziorem kaszubskim w gminie Gniewino. Władzom samorządowym widzi się ponowne zrobienie z jeziora morskiej zatoki, jak to było spory czas temu. A na tafli zbiornika widzą duże ilości miłośników wodnych sportów.


Kanał Żarnowiecko-Bałtycki mógłby przebiegać istniejącymi ciekami wodnymi.
Mapa - Kaczor


Już teraz Jezioro Żarnowieckie jest popularnym akwenem dla uprawiających żeglarstwo, windsurfing, jazdy na skuterach wodnych, nurkowanie, kajakarstwo, itp. Poza wrażeniami czysto adrenalinowymi, dochodzą obecnie widoki ruin niedoszłej jądrówki żarnowieckiej. Okolica zmieni się diametralnie, gdy staną reaktory atomówki. Chociaż będzie to równie swoisty i rzadko spotykany widok, ciekawe czy nie spłoszy ekstremalistów-wodniaków.

Ratując się przed takim scenariuszem władze Gniewina wymyśliły kanał. Niewielki, proturystyczny - o szerokości 7-10 metrów - to ciekawy pomysł i wart rozważenia pomysł na przyciągnięcie turystów i to może zadziałać. Przecież bliskość reaktorów nie zamieni okolicy w pustynię, a i promieniowanie na co dzień dostajemy większe od natury. Japończykom takie cuda na przykład nie przeszkadzają - fotografują wszystko co znajdzie się w zasięgu obiektywu, więc ciekawy projekt architektoniczny jądrówki tylko skłoni ich do przylotu na polskie Wybrzeże i rejs stateczkiem wycieczkowym np. z Księstwa Łeby po jeziorze z elektrownią...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty