Google

piątek, 30 stycznia 2009

LOTOS vs FENERBAHCE 63:60 w nowej hali - 30.01, GDYNIA

63:60 wygrały koszykarki Lotosu Gdynia 2. mecz 1/8 finału Euroligi kobiet 2009 z Fernerbahce Stambuł. Nowa hala przyniosła gdyńskim zawodniczkom szczęście i to dosłownie. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca i niewiele brakowało, by to gdynianki schodziły z parkietu "żółwia" pokonane.

Ostatnia akcja (Fenerbahce) w meczu

Rozgrzewka przedmeczowa Lotosu i oprawa

Do połowy Lotos PKO BP prowadził 35:34 po udanych dwóch kwartach. Kryzys przyszedł w połowie trzeciej i w czwartej kwarcie. Gdyńska publiczność dopisała i gorącym aplauzem wspierała koszykarki Lotosu gorącym dopingiem.

Na rozpoczęcie meczu Feel zaśpiewał POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ. Podziałało. Co ciekawe, po meczu prawdziwi kibice gromadnie wyszli z hali :P. Zostali prawdziwi fani zespołu... (ja się do nich nie zaliczam :>).

***

Hucznie zaplanowano otwarcie Hali Widowiskowo-Sportowej Gdynia Sport Arena, potocznie zwanej żółwiem. Po pierwsze - mecz 1/8 finału Euroligi kobiet Lotos PKO BP Gdynia - Ferenbahce Stambuł. Potem występ Feel'a, a w tzw. między czasie konkursy, pokazy taneczne i inne niespodzianki.

Co prawda dwie ostatnie atrakcje jakoś mało mnie "kręcą" - Feel to nie moja liga muzyczna (sic!), ale mecz Euroligi z jedną z najlepszych drużyn koszykarskich Europy to już coś. Spodziewać się można ciekawej gry o każdą piłkę i akcja za akcję. Mam nadzieję, że doping pomoże gospodyniom wyrównać stan rywalizacji o ćwierćfinał Euroligi - mecz w Stambule gdynianki przegrały 87:83, po dogrywce!

Idealna atmosfera na otwarcie Gdynia Sport Arena! W Gdyni umieją grać o wysoką stawkę :) a potem do pubu dopingować naszych w półfinale z Chorwatami!