Google
 

czwartek, 8 stycznia 2009

CENTRUM EKSPERYMENT W GDYNI = ZABAWA DLA KAŻDEGO

Zabawy klockami, kuleczkami, dmuchawą powietrza, wiatrem i wodą oraz lustrami, czy fantomem to tylko dla dzieci i obciach + nuda dla dorosłych? Tak pomyślałem wchodząc do Centrum EXPERYMENT w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni Redłowie. Jak bardzo się myliłem...

Palec w powiększeniu mikroskopowym. Fot. Kaczor

Kilkanaście stanowisk - zgubiłem się w liczeniu po 17 - dają niesamowitą frajdę. Zabawa trwała ponad 2 godziny a założenie było "godzina i po wszystkim". Nie będę pisał jak fajnie było pobawić się w składanie ludzkiego ciała a'la Hannibal Lecter, czy znikanie w soczewkach, odkrywanie najgorętszych części ciała przed kamerą termowizyjną albo oglądanie odcisków swojego palca pod mikroskopem.

Fot. Kaczor

Fot. Kaczor

Fot. Kaczor

Można jeszcze było zalewać statki na różne sposoby, "czarować" piłkę plażową i robić ogromne bańki mydlane. Gdyby nie trzeba było wychodzić pewnie spędziłbym w Eksperymencie znacznie więcej czasu.
Przez ten czas czułem się jak beztroskie dziecko - to dobrze robi na psyche...Pracownicy Centrum przygotowują kolejne atrakcje na 2009 rok:
 • styczeń - marzec - FIZYKA BEZ RYZYKA - doświadczenia z narzędziami kuchennymi, łazienkowymi i pokojowymi,
 • kwiecień - czerwiec - ŚRODOWISKO I WIESZ WSZYSTKO - m.in. o czerpaniu papieru,
 • wrzesień - grudzień - CZŁOWIEK POD LUPĄ - np. o pamięci, języku migowymi i Braille'a.

Czynne:
- wtorek - niedziela w godz. 10 - 16 (w środy do 20)
- 4 zł - bilet normalny (2 zł - ulgowy)

5 komentarzy:

 1. Anonimowy5/2/11 20:26

  Byłam i jest tam super :)
  Polecam

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy2/7/12 18:51

  tak samo tam byłam raz z klasą a raz na urodzinach koleżankii jest bardzo fajnie najlepiej wybrac sie z rodzina lub przyjaciółmi a bilet tez dla wszystkich dostepny bo w niesamowicie niskiej cenie

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty