Google
 

poniedziałek, 5 stycznia 2009

TALL SHIPS RACES ZNOWU W GDYNI - 2-5.7.2009

Czy Gdynia pobije rekord ilości statków i żaglowców, które zawinęły do Szczecina (338 jednostek) na początku sierpnia 2007 roku? Przygotowania do regat Tall Ships' Races 2009 w Gdyni idą już pełną parą. Event zaplanowany jest na 2-5 lipca.

Źródło. www.tallshipsraces.net

Przy gdyńskich nabrzeżach znowu będzie okazja przyjrzeć się majestatycznym masztowcom, jachtom i żaglowcom. Wcześniej nadzatokowe miasto gościło żeglarzy w 2003 roku. Nadpłynęli z Rosji, Niemiec, Litwy, Szwecji, Finlandii, Holandii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, czy nawet z Meksyku. Gratka dla miłośników żeglarstwa - będzie można wejść na pokłady cumujących jednostek (do 5 lipca)! Potem ruszą one w regaty do Sankt Petersburga.
Uczestnictwo w Tall Ships' Races (dawniej Cutty Sark) potwierdziło już 70 załóg, w tym tak znane i poważane jak brytyjski Lord Nelson, zielony niemiecki trzymasztowy bark Alexander von Humboldt, holenderska barkentyna Thalassa i Morgenster, norweska fregata Christian Radich, rosyjski Mir - bliźniaczy okręt Daru Młodzieży i Siedov, fregata duńska Georg Stage, niemieckie Grossherzogin Elisabeth i Roald Amundsen, fiński szkuner Estelle oraz szwedzki bryg Tre Kronor Af Stockholm.

Miasto na zorganizowanie zlotu przeznaczyło 76 000 funtów szterlingów i zmodernizowało falochron wschodni w gdyńskiej marinie (dobudowa 73 metrów, położenie nowej nawierzchni i postawienie punktów poboru wody oraz energii).

Trwa nabór na oficerów łącznikowych regat Tall Ship Races 2009. Wystarczy wypełnić formularz i dostarczyć dokumenty do GOKSiR przy ul. Olimpijskiej 5/9. Wymagana znajomość komunikatywna języków angielskiego, niemieckiego, lub rosyjskiego. Osoby, które przejdą kwalifikacje, dostaną pod opiekę żaglowiec i będą łącznikiem między jego kapitanem a biurem organizatora. To z pewnością będzie ciekawe doświadczenie. Może uda mi się je wam przedstawić...


W gdyńskiej marinie zacumuje część żaglowców TSR 2009.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty