Google
 

środa, 14 stycznia 2009

ROWEREM PO KASZUBACH - pomysł na szlak północny

Rowerem od Krokowej przez Puck, Kosakowo, Rumię, Redę i Wejherowo do Gniewina? Pomysł pchający się do głowy każdemu fanowi ekologicznych jednośladów. Przez wielu skutecznie kultywowany. Teraz jedynie głównie w formie trekingowej (przełajowej) własnymi ścieżkami, vel. szlakami turystycznymi PTTK. Jednak może wkrótce dostępnej szerszemu gronu rowerowców.


Trasa szlaku rowerowego po północnych Kaszubach.

Samorządowcy z powiatu wejherowskiego i puckiego - o dziwo - wpadli na całkiem fajny pomysł. Otóż wymyślili Turystyczny Szlak Północnych Kaszub! W założeniu to sieć ścieżek rowerowych w ww. siedmiokącie o długości sumarycznej ok. 50 km. Pomysł genialny w swej prostocie i wymagający niewielkich nakładów, bo jedynie na wytyczenie/utwardzenie szlaków, oznakowanie ich i rozpropagowanie turystyczno-rekreacyjne. Włodarze wyliczyli że potrzeba im na to 21 mln zł (6 mln wkładu własnego - reszta z UE). Ścieżka pewnie przyciągnie zapewne małą gastronomię, punkty informacyjno-turystyczne, itp. drobne usługi związane z rekreacją.

Zadanie jest o tyle łatwiejsze, bo część ścieżek praktycznie już istnieje. Tylko kto wpadł na pomysł wyasfaltowania trasy??!! To woła o pomstę do nieba! Może trzeba się przymilać turystom, żeby skorzystali z TSzPK, ale są granice. Turysta przyjedzie i przejedzie się raz. Jak chce mieć równiutko, bezproblemowo i bezwysiłkowo to na bulwar trójmiejski niech sobie jedzie! Ja chcę wyjechać z miasta do natury naturalnej, a nie zurbanizowanej! Tylko jak to pogodzić z wymogami EuroVelo R10 - trasą hanzeatycką, łączącą ścieżki rowerowe Hanzy z obwodem kaliningradzkim... Może zrobić taniej, ale bez wciskania się UE z normami (które nie zawsze są najmądrzejsze :p)

3 komentarze:

 1. Anonimowy12/4/09 20:56

  A może pomyśl o innych osobach które na przykład chciałyby pojeździć na rolkach? Drogi włuczy ignorancie troszkę tolerancji ....

  OdpowiedzUsuń
 2. na asfaltowanie lasow nie mam tolerancji! rolkami na 50 km trase?! chyba w przygotowaniach olimpijskich?

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy11/5/13 21:06

  Pomyśl o dzieciach, w końcu będę mógł pojeździć bezpiecznie z córka.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty