Google
 

środa, 31 marca 2010

ŁEBA PARK - SPACER WŚRÓD WIELKICH PREHISTORYCZNYCH GADÓW I SSAKÓW


Niemal 100 figur prehistorycznych gadów i ssaków będzie można zobaczyć od maja/czerwca 2010 w Łeba Parku. Jurajski park w niewielkiej miejscowości koło Łeby - Nowęcinie nad jeziorem Sarbsko ma powierzchnię 20 hektarów. Gratka dla miłośników obcowania z budzącymi grozę bohaterami słynnego Parku Jurajskiego Spielberga.

Drapieżny allozaur i równie drapieżny smilodon z Łeba Park. Źródło. Polska Dziennik Bałtycki

Krwiożerczy (bardziej od Tyranozaura Rex-a) Allozaur, wstrząsający ziemią Sejsmozaur, drapieżne i piekielnie inteligentne Welociraptory, słynny Triceratops oraz barwny Stegozaur, czy też szalony Ankylozaur to tylko niektóre z rzeczywistej wielkości wielkich gadów, które staną w Nowęcinie. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli pterozaurów - latających dinozaurów i plezjozaura, czy też mozazaur - gadów podwodnych.
Na tym jednak nie koniec atrakcji w Łeba Park. Mezozoicznym wielkim gadom towarzyszyć będą olbrzymie ssaki z plejstocenu, m.in. mamuty i smilodony, czyli tygrysy szablastozębne.

Repliki prehistorycznych zwierząt stoją na osuszonych bagnach, w lesie otaczającym jezioro Sarbsko. Będzie można nie tylko je zobaczyć, ale i usłyszeć. Wszystko okraszone informacyjnymi tablicami, opisującymi tryb życia i przyzwyczajenia danego stworzenia.

By zwiedzić cały kompleks trzeba zarezerwować ok. 4 godziny. Spacer przez leśne terytoria dinozaurów i wielkich ssaków urozmaicono wiszącymi mostami nad strumykami, wodospadem, jaskiniami i chatami neandertalczyków, a by przeprawić się przez szuwary trzeba samemu sobie zbudować przeprawę.

Dodatkowo w Łeba Park powstało minizoo z lamami, kozami, jelonkami, kucykami i owcami, które można nakarmić i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Zobaczyć się będzie można także ze słynnymi Flinstone'ami - Fredem, Barney'em, Willmą i Betty oraz Dino.
W planach jest otwarcie placu zabaw i kino z filmami tematycznymi.


Bilety
  • 20 zł - normalny,
  • 15 zł - ulgowy,
  • 12 zł/os. - dla grup zorganizowanych,
  • bezpłatnie - dzieci do 4 lat.


Dinozaury i mamuty na Pomorzu - Łeba Park.

2 komentarze:

  1. Ponoć już jest otwarty :)

    OdpowiedzUsuń
  2. byłam tam w sierpniu naprawde pieknie zrobiony rozłożone eksponaty wsam raz na rodzinne wypady jak i nie tylko.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty