Google
 

poniedziałek, 16 czerwca 2008

RENOMA NA CELOWNIKU - TRÓJMIASTO

Renoma robi furorę w 3mieście


Ulubiona firma konduktorska gdańskiego ZKM oraz sopocian i gdynian korzystających z SKM-ki znowu jest na celowniku dziennikarzy, policji, prokuratury i gdańskich radnych (którzy praktycznie powołali tę firmę do istnienia). Nie ma miesiąca, gdy jakiś pasażer nie zgłosi się do lokalnych gazet z historią o specyficznym potraktowaniu przez kontrolerów Renomy. Ostatnia historia rozpoczęła jednak prawdziwą burzę i falę tsunami, która być może zmiecie Renomę z powierzchni.


Przypomnę historię dla porządku: kobieta (niepełnosprawna jak sie później okazało) w gdańskim tramwaju jechała bez biletu (kolejny raz) i została złapana przez kontrolerów. Zaczęło się od wyzwisk i przepychania, skończyło na przewróceniu i poturbowaniu kobiety oraz pomocy lekarskiej i interwencji policji. Dochodzenie trwa...

Tymczasem kolejne wydania pomorskich gazet donoszą o podobnych (mniej lub bardziej nieprzyjemnych) sytuacjach, których dopuścili się kontrolerzy Renomy. Sam nie doświadczyłem podobnego traktowania, ani nie byłem świadkiem nieludzkiego traktowania gapowicza, ale psychologia tłumu robi swoje i jestem skłonny uwierzyć, że dochodzi do takich sytuacji.


Renoma może i może poszczycić się wysokim odsetkiem wyłapanych pasażerów, jeżdżących bez biletów, czy wysoką ściągalnością mandatów (fakt - kilka złapałem sam), ale na pewno do renomowości kulturalnego zachowania się im daleko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty