Google
 

czwartek, 5 czerwca 2008

PROKOM, ARKA, LECHIA - NEWSY O CHLUBACH

Prokom mistrzem DBL Basket Ligi!!
Arka Gdynia krok od ekstraklasy piłkarskiej
Lechia Gdańsk w piłkarskiej elicie

PROKOM TREFL MISTRZEM PO RAZ 5!!
Źródło - www.prokom.trefl.com.pl


O Lechii Gdańsk już było więc tylko przypomnę, że po odrodzeniu jak feniks z popiołów w sezonie 2008/2009 po 20 latach Lechia wraca do ekstraklasy piłkarskiej. A wraca z daleka i długo, bo od piłkarskich dołów - trampkarskiej A-klasy w sezonie 2001/2002.

Coraz goręcej robi się z kolei w sprawie awansu Arki Gdynia. Rozgrywki zakończone na 4 miejscu nie dają prawa gry w barażach o awans. Ale możliwości i głosów o prawdopodobnym powrocie do ekstraligi jest już kilka:
  1. Arka awansuje jeśli połączone Śląsk Wrocław (II liga) i Dyskobolia Groclin Grodzisk Wielkopolski (I liga) zagrają na licencji I-ligowej tego drugiego,
  2. Odrzucenie odwołania Zagłębia Lublin w sprawie karnej degradacji do II ligi (od sezonu 2008/09 przemianowanej na pierwsza ligę),
  3. Karna degradacja dla Korony Kielce,


Po 6. meczu finału DBL Basket Ligi fani Prokomu mieli świętować 5. (z rzędu!) tytuł mistrza Polski. Jednak PBE Turów Zgorzelec trochę utarł nosa aktualnemu mistrzowi w jego hali (100-lecia w Sopocie). Podczas ostatniego, 7. meczu, rozstrzygającego wszystko w Zgorzelcu też napędzili strachu koszykarzom i fanom Prokomu. Po wyrównanej połowie spotkania (35:35) w 3. kwarcie zgorzelczanie wypracowali przewagę. Bitwa o mistrzostwo toczyła się do ostatniej minuty. Mistrzowski spryt mieli jednak większy sopocianie. Puchar w Sopocie, Euroliga w Sopocie. Wielkie świętowanie już 5.06 o godz. 20 w Pick&Roll (AquaPark na Zamkowej Górze w Sopocie). Będzie jeszcze uroczyste przejście MISTRZÓW Monciakiem.

Mistrzowski skład Prokomu Trefl - Źródło POLSKA Dziennik Bałtycki (fot. PAP)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty