Google
 

czwartek, 24 czerwca 2010

CudaWianki - Alternatywne Zwiedzanie Miasta - odkryć różne oblicza Gdyni, 26.6.2010

Źródło. materiały organizatora

Poznać całą Gdynię w pół dnia? Zobaczyć inne, na co dzień niedostępne lub ukryte, albo po prostu niezauważane oblicze miasta? Będzie do tego okazja w Gdyni dzięki projektowi Alternatywne Zwiedzanie Miasta podczas imprezy rozpoczynającej sezon letni w Gdyni - CudaWianki 2010. Start - 12-17.

Źródło. materiały organizatora

Przez pięć popołudniowych godzin można zobaczyć, poczuć i posłuchać Gdyni z zupełnie innej strony np. w zakamarkach rekwizytatorni Teatru Miejskiego, przejść się śladami scenografii filmowych miasta, czy też poznać soundscape Gdyni. Powstanie mapa ciekawych aktywności i kulturalnych tras po Gdyni.

  • Gdynia rowerowa
Start: Plac Grunwaldzki
godz. 12-13
Spacer rowerowy po Gdyni promujący korzystanie z ścieżek rowerowych w Gdyni i Trójmieście. Rowerzyści przejadą ścieżkami komunikacyjnymi w obrębie Śródmieścia i Wzgórza Św. Maksymiliana. Każdy z uczestników otrzyma mapkę z trasami rowerowymi oraz informację na temat najciekawszych rajdów w okresie wiosenno–jesiennym.
Prowadzenie: Małgorzata Faleńska, przewodniczka z Klubu Rowerowo-Narciarskiego "Fala" przy PPTK w Gdyni.

  • Gdynia miejska
Start: wejście do Muzeum Miasta Gdyni, ul Zawiszy Czarnego 1
godz. 13-14
Gdynia jako miasto: ulokowane nad chłodnym morzem, z korytarzami ulic rozpiętymi pomiędzy jego brzegiem a łagodnymi wzgórzami morenowymi, z Kamienną Górą, wyrastającą ponad ścisłym Centrum. Flanerowanie ulicą Świętojańską, zaglądając po drodze w mikroświaty Armii Krajowej, Obrońców Wybrzeża, Żwirki i Wigury, Kilińskiego, Traugutta... Spacer zachęci nas do dalszej eksploracji Gdyni i poszukiwania pozytywnej energii zawartej w tkance miasta.
Prowadzenie: Monika Zawadzka, architektka, antropolożka kulturowa z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

  • Gdynia teatralna
Start: Teatr Miejski w Gdyni, ul. Gen. Józefa Bema 26
godz. 14-15
Ilość miejsc - 30 os.
Magiczna godzina w teatralnym labiryncie Witolda Gombrowicza. Zapraszamy na zwiedzanie zakamarków teatru: garderoby, sceny i jej kulis, pracowni krawieckiej i rekwizytorni. Głowa Meduzy, karabela, skrzydło Anioła, kostium uwodzicielskiego Hrabiego de Valmont z "Niebezpiecznych związków" i przebiegłej Cruellli de Moon ze "101 dalmatyńczyków" oraz wiele innych niesamowitych rekwizytów i kostiumów teatralnych, na wyciągniecie ręki. Na teatralnym szlaku spacerowicze spotkają się również z aktorkami Teatru Miejskiego: Olgą Barbarą Długońską i Anną Iwasiutą.
Prowadzenie: Anna Zalewska, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

  • Gdynia filmowa
Start: przy restauracji Barracuda, ul. Bulwar Nadmorski 10
godz. 15-16
Spacer szlakiem filmów zrealizowanych w Gdyni – szybki montaż, wartka akcja, kolaż gatunków! Poznamy ciekawe miejsca związane z kinematografią i posłuchamy barwnych opowieści z planów filmowych, m.in. "0_1_0", "Stawka większa niż życie", "Rapsodia Bałtyku", "Kryminalni", "Czwarta władza". Wycieczka zostanie urozmaicona m.in. krótkim pokazem filmowym w nietypowej lokalizacji.
Prowadzenie: Jurek Rados, reżyser, scenarzysta, Gdyńska Szkoła Filmowa; Marcin Borchardt, dziennikarz, reżyser.

  • Gdynia dźwiękowa
Start: przy restauracji Rodizio el Toro, ul. Mickiewicza 1, Kamienna Góra
godz. 16-17
Co słychać w Gdyni? Nietypowy "Spacer ze słuchaniem" ulicami Gdyni, który odkryje przed nami muzykę miasta. Główną intencją spaceru będzie skupienie się na odbieranym w danej chwili krajobrazie akustycznym miasta tzw. soundscape.
Prowadzenie: Krzysztof Arszyn Topolski, perkusista, muzyk elektroniczny, improwizator.

Już teraz zapraszam na fotovideo spacer śladami różnych oblicz Gdyni.

KONKURS
Organizatorzy przewidzieli nagrody dla 5. najwytrwalszych spacerowiczów, którzy wezmą udział w największej ilości spacerów. Do wygrania CudaWiankowe niespodzianki, na podstawie prawidłowo wypełnionych kart spacerowicza (karty będą wydawane w punkcie startu każdego spaceru). Rozstrzygnięcie konkursu - godz. 19.40, Punkt Informacyjny w Alei Topolowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty