Google
 

środa, 9 czerwca 2010

Awantury o Szkołę Podstawową nr 1 w Rumi bulwersujący ciąg dalszy

Awantury o Szkołę Podstawową nr 1 w Rumi ciąg dalszy. W sprawie, potrzebnej na gwałt z powodów bezpieczeństwa, rozbudowy szkoły odbędzie się trzecia z kolei sesja radnych. Radni uparcie bowiem odmawiają przekazania pieniędzy dla wybranej już firmy budowlanej, a termin wkroczenia na plac budowy mija 15 czerwca. Zdesperowani rodzice rozpoczęli akcje protestacyjne.

rumia protest szkoła radniGorąca nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rumia. Źródło. www.mtk.pl/forum

W swym zacietrzewieniu i zapamiętaniu negowania wszelkich działań (przypomina wam coś takie działanie?! :>) w mieście rumscy radni PiS przeszli w tym momencie własnych siebie. Na poniedziałkowej sesji, gdy po raz drugi większościowi, pisowscy radni odrzucili uchwałę o przekazaniu pieniędzy na tę inwestycję, doszło wręcz do rękoczynów i interweniowała policja. Kolejnego dnia rodzice uczniów manifestowali przeciw decyzji samorządowców pod domami opozycjonistów planów rozbudowy szkoły.

Tak więc dzieci, które specjalnie szybciej skończyły 9 czerwca rok szkolny - przez cały czas miały 6-dniowy tydzień nauki, bezpieczniejszej placówki chyba się nie doczekają.

Radni zasłaniają się - irytująco - troską o budżet gminy - tłumacząc, że rozbudowa szkoły jest za droga. Cóż, zapewne są przygotowani i mają pomysł na jeszcze tańsze zbudowanie zupełnie nowej placówki.

Krew człowieka zalewa na takie aroganckie zachowanie "wybrańców ludu". Pocieszająca jest myśl, że zbliża się termin oceny zapamiętałych w zacietrzewieniu i antyrozwojowych radnych.

Zobacz więcej fot z gorącej sesji -> www.mtk.pl/forum
Zobacz okupację szkoły -> rumia.naszemiasto.pl

Polecam "wkurzające" tłumaczenie samorządowców oby stron -> za gazeta.pl/trojmiasto
Witold Reclaf (PiS), przewodniczący RM Rumi
- Obecna sytuacja to wynik nieodpowiedzialnego działania pani burmistrz, która próbuje złamać zapis w uchwale budżetowej. Najpierw twierdziła, że 9 mln pochłonie cała inwestycja, i tak zapisaliśmy w uchwale. A teraz żąda, byśmy 7,7 mln przeznaczyli tylko na pierwszy etap, bo cała rozbudowa będzie kosztować prawie 20 mln. To tyle co budowa nowej szkoły. Rumia ma wiele innych potrzeb, szczególnie drogowych, tym bardziej że finansujemy już rozbudowę dwóch innych szkół. Jestem prawnikiem i dla mnie budżet jest prawem, które burmistrz powinien realizować. Niestety pani burmistrz notorycznie łamie zapisy uchwały budżetowej.

Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz Rumi
- 7,7 mln to najtańsza oferta przetargowa, a nie mój wymysł. Jeśli teraz zerwiemy umowę, to trzeba będzie rozpisać nowy przetarg. A wtedy zapłacimy więcej, bo w budownictwie zaczyna się ożywienie i ceny rosną. 20 mln na całość inwestycji to suma przybliżona. Zresztą połowę kosztów drugiego etapu [budowa sali gimnastycznej i boiska - red.] ma dofinansować ministerstwo sportu, jesteśmy już na liście. Teraz najważniejszy jest łącznik, by poprawić warunki dzieciom. Z salą i boiskiem nie musimy się tak spieszyć. Złożyłam już kolejny wniosek o zwołanie sesji na 14 lub 15 czerwca. Jeszcze nie jest za późno, może rada się opamięta.

2 komentarze:

  1. Remont po akcji protestacyjno-okupacyjnej ruszył!! Będzie mniejszy w zakresie i wydatkach - 9 mln zł za pierwszy etap (miały być 3. za 19 mln zł). Gdy tylko jednak maszyny budowlane rozpoczęły prace zaraz je wstrzymano - dokopano się bowiem do pozostałości pochówków dawnego cmentarza ewangelickiego, który rozciągał się na terenie szkoły i sąsiedniego parku. Prokuratura zajęła się sprawą, ale wszystko jest na dobrej drodze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy7/10/10 18:53

    Ale na pomnik Lecha dali 100000, sku....y

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty