Google
 

wtorek, 31 sierpnia 2010

OPEN AIR ROCK FESTIVAL po raz 7 - Wejherowo, 11.9.2010


Pod hasłem Stop przemocy i terrorowi! na VII Open Air Rock Festival w Wejherowie zagra 7. kapel rockowych, heavy metalowych i debiutantów. Gwiazdą wieczoru 11 września (od godz. 16) w Amfiteatrze Miejskim będzie zespół Hunter. Zagrają wcześniej: Stone Creek, Microtown, defLower, Vallium, Fosfor, i Wolfshade. Wstęp na imprezę wolny.

Źródło. organizatorzy

Opis grup
  • Wolfshade

Heavy metalowy zespół Sergeja i Vladimira Szut z Białorusi. Debiutowali na festiwalu METALSHOCK w Mińsku w 1988 r. i wówczas nagrali pierwsze EP "Sun of the Sleepless". W roku 2000 zespół nagrał płytę "Bats in the Belfry". Potem była 2-letnia trasa koncertowa i kolejna płyta "Samhain". W 2005 roku zespół reaktywuje się i znów koncertuje - zagrali na METAL FEST, Tribute to IRON MAIDEN (2006-2007). W 2008 roku nagrali nową płytę "Still Alive" i wystąpili na festiwalach GOBLIN SHOW (Odessa, Ukraina) i METAL HEADS MISSION (Eupatoria, Krym, Ukraina).
W roku 2009 Wolfshade wziął udział w festiwalu METALOWA TWIERDZA w Nysie, a w 2010 w festiwalach PePe w Piasecznie, Cegła w Legionowie oraz Chatsok 6 w Pasczynie k. Dębicy.

  • defLower

Zespół powstał na początku roku 2008. "Mówimy do ludzi o agresji, przemocy, polityce, szaleństwie" - charakteryzują się członkowie kapeli. W ciągu pół roku zagrali m.in. z Frontside, Lipali, NOL i UK Subs. Zorganizowali cztery edycje Przeglądu "Rock w Starym Kinie". Obecnie defLower nagrywa materiał na pełny album studyjny, którego można oczekiwać pod koniec roku 2010. Ciekawostką jest to, że obaj gitarzyści są leworęczni.

  • Microtown

Zespół powstał w wakacje 2009 roku w Czyżewie. W dość dziwnych okolicznościach zebrała się grupa znajomych, którzy swoją pasję do muzyki postanowili połączyć w całość. Swojej tożsamości szukają w przestrzeni polskiego big beatu, brytyjskiego nurtu z pogranicza popu i alternatywy. Pierwotnie zespół nazywał się "toniekoniec", jednak pomimo zmiany nazwy, patrzą z nadzieją w przyszłość, wierzą i ufają, że "toniekoniec".

  • Stone Creek

Formacja Stone Creek zaczęła wyłaniać się z odmętów wejherowskiej sceny niezależnej w roku 2005. W toku poszukiwań tak muzycznych, jak i personalnych formowały się powoli skład i brzmienie zespołu, by ostatecznie okrzepnąć w 2008 roku. W efekcie powstała pięciogłowa hydra plująca mocą energetyzujących rockowych dźwięków. Stone Creek to połączenie "bujających" riffów z psychodelicznym zawodzeniem, nastrojowej melodyki z szarpiącym wnętrze metalowym uderzeniem, a wszystko to wyrasta na fermencie tradycji amerykańskiego szarpania strun z pierwszej połowy lat 90-tych. Całość okraszona jest autentyczną radością z grania i odinfantylizowanymi tekstami, czyniąc z muzyki Stone Creek strawę nie tylko dla ciała, ale też dla ducha.

  • Vallium

Grupa powstała w październiku 2005 roku. Na przełomie stycznia i lutego br. zespół pracował w krakowskim studio nagraniowym "Studio Centrum" nad debiutanckim albumem, którego premiera miała miejsce 20 kwietnia w krakowskim klubie Zaścianek. Płytę "Sen o rzeczywistości" EP możecie usłyszeć na myspace, lub kupić na koncertach.

  • FOSFOR

FOSFOR powstał dawno temu z miłości do muzyki. "Gramy, bo bez tego nasze życie byłoby puste" - mówią z rozbrajającą szczerością członkowie zespołu. W 2001 roku własnymi siłami grupa wyprodukowała płytkę "No Motive". Zagrali dzięsiątki koncertów u boku przeróżnych zespołów. Obecnie promują "nowe" dziecko - EP "DEFY", która powstała w 2008 roku.

  • HUNTER

Hunter to zespół-instytucja. Od 1985 roku, z inicjatywy Pawła Grzegorczyka i Grzegorza Sławińskiego grają soul metal, najpierw w Szczytnie, teraz po całej Polsce. Przez 5 lat organizowali w rodzinnym mieście słynny Hunter Fest. Grali na Przystanku Woodstock i wielokrotnie w Niemczech.


7. Open Air Rock Festival w Wejherowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty