Google
 

wtorek, 6 września 2011

NIE CHCĄ TUNELU W RUMI - KONTROWERSJEMieszkańcy Rumi znowu są w konflikcie z władzami miasta. Tym razem zarzewiem konfliktu jest tunel, który ma łączyć tzw. Starą z Nową Rumię, na przedłużeniu ul. Piłsudskiego. Przejazd miałby znajdować się pod torami kolejowymi. Mieszkańcy dzielnicy Janowo owszem, zgadzają się z pomysłem, bo przejazd z jednej na drugą stronę miasta jest niezwykle kłopotliwy, ale nie chcą inwestycji pod swoimi oknami...


Rumia - kontrowersyjny tunel w ciągu ul. Piłsudskiego.

I bądź tu panie dziejku mądry. Plany zagospodarowania przestrzennego w toku. Rumianie w konsultacjach społecznych piszą, że usprawnienie komunikacji między "Rumiami" jest potrzebne, a gdy rozwiązanie jest ogłaszane - sprzeciw. Tym sposobem można zapomnieć o rozwoju i ułatwieniach. Tylko czy ktoś o tym myśli, póki nie stanie w kilkunasto- albo i kilkudziesięciominutowym korku, by wyjechać/dojechać z/do domu?!

Samochodów coraz więcej, a dróg nie widać. Może więc warto pójść na pewne ograniczenia, a nie patrzeć tylko na koniec swojego ogródka. Tym bardziej, że nowy tunel samoistnie uniemożliwiałby poruszanie się nowym przejazdem samochodom ciężarowym, czyli tzw. ruchowi tranzytowemu.

Jeśli nie zaś przy ul. Piłsudskiego to może w ciągu ul. Gdańskiej? Bowiem konieczność drugiego połączenia obu części Rumi nie podlega dyskusji - jeden przejazd ul. Sobieskiego (droga krajowa nr 6) to zdecydowanie za mało dla rozwijającego się miasta.

4 komentarze:

 1. Otóż szczegóły są najważniejsze. Tunel ma być dla dewelopera, a nie dla ludzi. A na przejazd nad torami na Gdańskiej, za którym są wszyscy mieszkańcy władza się nie zgadza... mimo że już nawet mieszkańcy projekt mają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy9/1/12 22:42

  Tunel powinien zostać wybudowany, ale miejscu Sobieskiego-Gdańska, chodzi głównie o dzielnicę Janowo i odciążenie ruchu przy Galerii i wiadukcie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy10/2/13 10:07

  Tunel powinien być w miejscu zamkniętego przejazdu kolejowego Sobieskiego/ Gdańska- chodzi o to, aby nie pchać się w stronę wiaduktu i szybko zjechać z głównej trasy jadącym z Gdyni do Janowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy25/1/14 16:29

  Ja bym tu proponował wiadukt - rozwiązanie podobne jak na Zaspie i przy przystanku Sopot Wyścigi (z drogami wykorzystującymi ukształtowanie terenu). Na tunel jest trochę za mało miejsca, a poza tym mógłby być on zalewany. Wiadukt drogowy (z e schodami i windą na peron) w miejscu obecnej kładki byłby lepszy.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty