Google
 

poniedziałek, 18 czerwca 2012

BAŁTYCKI FESTIWAL KOMIKSU 2012 W BIBLIOTECE MANHATTAN - giełda białych kruków, wystawy, warsztaty


Obecność Michała śledziu Śledzińskiego, Karola KRL Kalinowskiego, Filipa Bąka, a także Tony Sandoval (Meksyk) oraz Jenny Taravosha (Szwecja); wystawy "Flix - Wspomnienia w plakatach", "Propaganda w komiksie" i "Janusz Christa - życie i twórczość" (CSW Łaźnia, Dolne Miasto, ul. Jaskółcza 1); giełda komiksów z białymi krukami i warsztaty komiksowe z Jackiem Frąsiem, Łukaszem Godlewskim i Maciejem Czapiewskim to główne magnesy 5. Bałtyckiego Festiwalu Komiksu, który odbędzie się w dniach 29.6-1.7 w Gdańsku. Najważniejsze eventy festiwalowe w Bibliotece Manhattan (Wrzeszcz, al. Grunwaldzka 82), w sobotę 30 czerwca.

Źródło. Biblioteka Manhattan/Autor Jacek Frąś

Uczestnikom BFK zaprezentowane zostaną prace gdańsko-berlińskiej akcji 24 Hour Comics Day, czyli tworzenia komiksów przez dobę, non stop (a powstało tylko w Gdańsku kilka ciekawych i wartych poznania prac!). Będzie można porozmawiać z twórcami, wymienić się doświadczeniami, zapytać o przyszłość komiksu.

Być może śledziu zdradzi co nowego narysuje w "Wartościach rodzinnych", plany twórcze zdradzi Frąś ("Stan", "Tragedyja Płocka"), o nowych pomysłach opowie Tony Sandoval (twórca Xinophixerox'a)...

W zanadrzu kolejne atrakcje, o których będziemy informować :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty