Google
 

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Depilacja Pleców Woskiem - Poradnik | Gabinet Kosmetyczny Gdynia Cisowa

Gdzie w Gdyni wydepilujesz plecy? Poradnik dla panów. Jak się przygotować do depilacji woskiem. Na czym polega zabieg, czy boli i jakie są przeciwwskazania.
 
 
W USA i na Zachodzie, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie, usuwanie owłosienia przez mężczyzn jest zabiegiem popularnym i nie wzbudzającym kontrowersji. W Polsce nadal niewielu panów decyduje się na taką procedurę, jednak jest ona coraz powszechniejsza. Zbędne włosy usuwamy ze względów estetycznych i higienicznych. Najpopularniejszą metodą likwidacji włosów wykonywaną w gabinetach kosmetycznych jest woskowanie.
 
 
Jak się przygotować?
 
Bardzo ważny jest wybór miejsca, do którego udasz się na zabieg. Jeśli korzystasz z pielęgnacji gabinetowej i masz kosmetyczkę, której ufasz sprawa jest prosta. W innym wypadku zapytaj znajomą kobietę, czy może ci kogoś polecić. Depilacja jest zabiegiem standardowym, wymaga jednak wiedzy i umiejętności od przeprowadzającej ją osoby i warto udać się do sprawdzonego punktu.
 
Do metody woskowej włosy muszą być nieco zapuszczone, około 5-10 mm. Przed wizytą należy umyć miejsca poddawane zabiegowi, ale nie nakładać balsamów czy oliwki. Tego dnia nie powinno się korzystać z sauny ani solarium. Trzeba odłożyć wizytę jeśli na skórze są świeże rany, zadrapania czy reakcje alergiczne.
 
 
Jak to wygląda i czy boli?
 
Po przekroczeniu progu wybranego gabinetu kładziemy się wygodnie na łóżku lub przebieramy w jednorazową bieliznę, jeśli zabieg obejmuje strefy intymne. W zależności od miejsca, z którego pozbywamy się owłosienia kosmetyczka nakłada ciepły (około 40°C) wosk specjalnym aplikatorem lub szpatułką, a następnie usuwa wosk wraz z włosami. Woskowanie nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów – panowie mają mocne i gęste włosy. Jeśli depilacja odbywa się na obszarze pleców lub torsu powierzchnia jest dość duża, a miejsca delikatne, należy się więc przygotować na odrobinę bolesne doznania, jednak doświadczona kosmetyczka sprawnie przeprowadzi zabieg i zminimalizuje dyskomfort do minimum. Po skończonym woskowaniu zostanie nałożony specjalny preparat łagodzący.
 
Depilacja pleców trwa 30 minut i kosztuje 60 zł.
 
 
Co później?
 
Miejsca po usuwaniu włosów mogą być podrażnione, zaczerwienione lub nawet lekko opuchnięte, w zależności od wrażliwości skóry. W dniu zabiegu nie należy korzystać z basenu, sauny, solarium oraz nie brać długich, gorących kąpieli, a w domu posmarować się balsamem łagodzącym jeśli zachodzi taka potrzeba.
 
Zabieg depilacji woskiem należy powtarzać co około 4-6 tygodni. Metoda ta nie usuwa włosów na stałe, jednak po każdej wizycie włosy odrastają słabsze i mniej gęste.
 
 
Gdzie w Gdyni wydepilujesz plecy?
 
URODA COMPLEX
ul. Morska 230 b Gdynia Cisowa (blisko Tesco)
tel. 695 695 194 (Karolina)
godziny otwarcia: pon.-pt. 10-18, sobota 10-15
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty