Google
 

środa, 25 marca 2009

RUMIA DEMOKRATYCZNA

W Rumi wrze! Jest wesoło, czyli jest dobrze. Grupa Inicjatywna rozpędziła lokomotywę o nazwie referendum w sprawie odwołania Rady Miasta. Muszą uzbierać ok. 3,5-tysiąca podpisów pod wnioskiem o zwołanie referendum. Wygląda na to, że rządy PiS-iarzy z niezależnymi wywołały ten sam stopień irytacji, co "działalność" struktur krajowych u steru Rzeczypospolitej.

Reprodukcja. Kaczor

Mamy więc IV RP w rumskiej pigułce? Czy to raczej przejaw buntu wobec indolencji i niekompetencji samorządowców z Rumi? Widać sprawa niedoinwestowania Szkoły Podstawowej nr 1 była tylko katalizatorem ludzkiego wzburzenia. Bo jeśli chodziłoby tylko o to, sprawa dawno, by ucichła po przegłosowaniu finansowego wsparcia placówki.

Sobiepaństwo radnych rządzącej koalicji doprowadziło do społecznego wypowiedzenia nieposłuszeństwa, tym którzy przekornie stawali w opozycji do burmistrz miasta. Oczywiście pluralizm polityczny jest jak najbardziej wskazany, ale ślepe negowanie każdej inicjatywy, przypomina już dąsy rodem z podwórka Tuska i Kaczyńskiego. Jak to mówią przykład idzie z góry... więc mieszkańcy oddolnie postanowili ukrócić chorą sytuację. Brawo za wzięcie demokracji na własne barki!
Jakkolwiek potoczy się los wniosku o referendum, życzę rumianom wszystkiego najlepszego dla ich samych!
A innym życzę brania z nich dobrego przykładu...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty