Google
 

czwartek, 6 stycznia 2011

PRZEWÓZ ROWERÓW SKM 2011 - CENNIK, ZASADY, ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ NA UCZELNIĘ


rowery > przewóz SKM, kolejką

gdańsk 2010 metro w trójmieście skmNalepka na siedzeniu w SKM. Gdańsk 2016. W Gdańsku też mamy metro! Naziemne - SKM (27.11.2010).

Przewóz rowerów SKM na trasie Słupsk-Gdynia-Sopot-Gdańsk-Tczew za darmo przez cały 2011 rok. Wystarczy posiadać ważny bilet miesięczny lub jednorazowy. Przewóz rowerów w wydzielonej części wagonów, na końcu składu.


BEZPŁATNY PRZEWÓZ ROWERÓW SKM w 2011
wystarczy bilet ulgowy lub normalny na przejazd - rower przetransportujemy bez dodatkowych opłat; trasa Słupsk-Trójmiasto-Tczew

Dobra wiadomość dla wielbicieli wycieczek rowerowych po Trójmieście. O ile latem 2010 roku przewóz jednośladu pociągiem SKM kosztował 1zł podróżnych z jednorazowym biletem, a tylko szczęśliwi posiadacze biletów okresowych nie musieli płacić za niego wcale, o tyle przez cały 2011 mając ważny bilet SKM każdy może rower przewozić za darmo. Należy jednak pamiętać, aby nie przeszkadzał on współpodróżnym, ani nie powodował zniszczeń wagonu, dlatego też wskazane jest korzystanie ze specjalnych wagonów „dla podróżnych z większym bagażem ręcznym" znajdujących się na początku i na końcu składu. Nie wolno też zostawiać roweru "bez opieki", ale tego raczej nikt by nie ryzykował.

schody ruchome dworzec w gdańskuJedyne ruchome schody na Dworcu Głównym w Gdańsku (3.10.2010). Jedyne ruchome schody na trójmiejskich dworcach PKP.

Nowe rozporządzenie SKM ucieszy z pewnością nie tylko weekendowych rowerzystów, ale także dojeżdżających do pracy lub szkoły komunikacją miejską. Zamiast męczyć się w korkach, remonty dróg będzie można ominąć w o wiele milszy i zdrowszy sposób. Praktycznie wzdłuż całej trasy SKM, bliżej lub dalej znajdują się ścieżki rowerowe.

ścieżka rowerowa gdańsk kałużaGdańsk ul. Ogarna (15.9.2010).


ROWEREM NA UCZELNIĘ
wzdłuż linii kolejowej w Trójmieście; wyższe uczelnie Gdańsk, Sopot, Gdynia

W większości prowadzą one przy głównych drogach, gdzie z powodu spalin samochodowych ciężko jest cieszyć się jazdą na "świeżym" powietrzu, ale nie da się ukryć, że są to najważniejsze ciągi komunikacyjne chociażby dla studentów. Najważniejsze Trójmiejskie uczelnie znajdują się w okolicach al. Zjednoczenia, Grunwaldzkiej, Niepodległości, Zwycięstwa, a także Morskiej.

Studenci mieszkający np. w Gdyni, a studiujący na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym mogą teraz zaoszczędzić na bilecie miesięcznym na komunikację miejską w Gdańsku. Od przystanku Politechnika SKM do GUMed są dwa przystanki tramwajowe do Wydziałów Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, natomiast do Farmaceutycznego (w stronę ul. Hallera) dwa-trzy. Do tych miejsc mogą się dostać także ścieżkami rowerowymi, które prowadzą wzdłuż głównych ulic (na koniec sprawdzając swoją kondycję wjeżdżając pod górkę ul. Skłodowkiej-Curie lub Tuwima).

peron sopot główny 08.2010Peron w Sopocie Głównym - kolej podmiejska SKM (20.08.2010). Ostatnia faza remontu.

Studenci kierunków humanistycznych Uniwersytetu Gdańskiego co prawda od SKM do kampusu nie jeżdżą komunikacją miejską a idą na piechotę, ale darmowe przewożenie roweru staje się szansą dla śpiochów i spóźnialskich. Zwłaszcza do dalszych wydziałów na oliwskim kampusie (np. już w czerwcu 2011 oddawanej do użytku Biologii) wygodniej będzie dojechać rowerem. Jedynym mankamentem jaki pozostaje przy podróży SKMką z rowerem pozostają wszechobecne na przystankach schody. W tłumie ludzi śpieszących się do pracy lub na uczelnie trudno o zrozumienie znosząc na rękach rower.

Zobacz:
Rozkład jazdy SKM
Tramwaj Wodny - godziny rejsów

Rowerem na Hel


/jes/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty