Google
 

poniedziałek, 16 stycznia 2012

ZŁOTA POLSKA - KOLEKCJA MONET Z ATRAKCJAMI POMORZAGdański Ratusz, Twierdza Wisłoujście, Archikatedra w Oliwie, zamek w Malborku, Kalwaria Wejherowska i Kaszubskie Oko z Gniewina - to tylko część atrakcji, które można trzymać w... domu. Wszystko dzięki kolekcji medali Złote Pomorze.

Źródło. www.zlotapolska.pl

Można się kłócić, czy uwieczniono największe, albo najbardziej znane atrakcje turystyczne Pomorza (brakuje choćby helskich plaż, żuławskich wiatraków, kościerzyńskiej parowozowni), ale idea quasi monetowego Szlaku Pomorza jest dosyć unikatowa w skali kraju. Szlak Złote Pomorze jest jednym z ośmiu dostępnych obecnie - Złota Małopolska, Złoty Kraków, Złote Śląskie, Złote Świętokrzyskie, Złote Podkarpackie, Złote Zamki i Pałace oraz Szlak Papieski.

Na Pomorzu uhonorowano 13 obiektów: wspomniane na początku + gdańskie Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką, Bazylikę św. Brygidy, Zoo w Oliwie, Muzeum Bursztynu, Dom Uphagena, Wartownia nr 1 na Westerplatte. Dziwi też trochę dominacja Gdańska w szlaku nomen omen Pomorza, ale to otwiera możliwość kontynuacji edycji Złotego Pomorza.

Co do jakości pamiątkowych medalionów/monet - to duży plus za odwzorowanie obiektów i ich generalny wygląd. To może być ładna pamiątka po wizycie w regionie.

1 komentarz:

  1. Anonimowy8/6/17 18:59

    Zgadzam sie z tym ale dlaczego nie mozna nabyc "zurawia"czy "trzech krzyzy".Bylem juz dwa razy w Gdansku i zawsze otrzymalem odpowiedz,ze naklad zostal wyczerpany.Mam nadzieje,ze jest mozliwosc aby to uzupelnic.Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty