Google

poniedziałek, 26 marca 2012

SEAHAWKS GDYNIA POKONUJĄ DEVILS WE WROCŁAWIU 34:27 | KALENDARIUM TOPLIGI FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO 2012

W hicie inauguracyjnej kolejki TopLigi sezonu 2012 Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, w niedzielę 25. marca wicemistrzowie - Devils Wrocław - przegrali na własnym stadionie z Seahawks Gdynia 27:34.

Źródło. mat. klubu (Grzegorz Brandt)

Nic nie zapowiadało takiego zakończenia meczu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 7:0 dla gospodarzy, dzięki udanej akcji Nilesa Mittascha z podwyższeniem. Seahawks na początku drugiej kwarty odrobili jednak straty, po zagraniu Damiana Bijana. Niestety, to było wszystko, co mogli zrobić w drugiej kwarcie. Podanie rozgrywającego Devils - Krzysztofa Wydrowskiego złapał WR Grzegorz Mazur, przebiegł 89 jardów i podwyższył na 13:6. Tuż przed połową wynik na 19:6 podwyższył Kim Thompson po 25-jardowej akcji, po podaniu Krzysztofa Wydrowskiego.

Wydawało się, że wrocławianie prowadzeni przez Kennetha Poole'a mają mecz pod kontrolą. I wtedy sytuacja diametralnie się odmieniła. Dwukrotnie QB żółto-czarnych - Kyle McMahon podawał do TE/WR Damiana Bijana, a ten podwyższał wynik Seahawks na 19:13 i 19:20. Defensywa gdynian również zrobiła swoje raz sack-ując rozgrywającego Devils, a w kolejnej akcji przechwytując jego podanie.

Wszystko miało rozstrzygnąć się w ostatniej kwarcie. Na początku udanie zagrali wrocławianie: Wydrowski z Mazurem (przyłożenie po 35-jardowej akcji). Seahawks jednak nie ustępowali pola i parli do przodu. Wynik na po 27 ustalili Sebastian Krzysztofek, po 13-jardowej akcji biegowej i Jakub Fabich, podwyższając za 1 punkt.
Zostało 7 min do końca meczu. Przez blisko 5 minut offence team Devils udanie powstrzymywała defence team Seahawks, pozwalając podejść jedynie na 35 jardów od swojej endzone (strefy punktowej). Kopnięcie z pola w ostatniej próbie ataku Krzysztofa Wisa było jednak niecelne.

Atak żółto-czarnych nie zmarnował okazji. Le Duca zagrał 30-jardowe podanie, McMahon przebiegł ok. 14 jardów, a Sebastian Krzysztofek po 1-jardowej akcji biegowej i podwyższeniu za 1 punkt Jakuba Fabicha ustalili wynik meczu na 27:34. W ostatnich 62 sek. Devilsi nie potrafili już złamać obrony Seahawks.

Sensacja nie, ale z pewnością niespodzianka stała się faktem. Trzeba nadmienić, że ten mecz trener Devils - "Skip" Poole przypłacił pobytem w szpitalu. Ze stadionu został odwieziony karetką z podejrzeniem zawału serca. Charyzmatyczny szkoleniowiec wrocławskich Diabłów bardzo mocno przeżywał całe spotkanie jak i jego zakończenie. Po kilku dniach ukazała się jego wypowiedź w tej sprawie: "(...) mam problemy zdrowotne z sercem, jednak nie jestem w stanie nic na to poradzić, muszę to zaakceptować. Na wszelki wypadek pojechałem do szpitala zrobić badania, na szczęście wszystko jest w porządku. Doceniam wszystkie wiadomości i życzenia zdrowia, ale naprawdę wszystko jest ok".

- Największy pozytyw jaki w tej chwili widzę, to fakt, że będzie musieli zagrać z nimi jeszcze raz w tym sezonie - powiedział niezadowolony linebacker Devils, Kendral Ellison. - Czy wtedy to my będziemy górą? Musimy - dodał w wypowiedzi dla PLFA, przypominając jednocześnie o kontuzjach, które wykluczyły z występu w tym meczu kilku graczy wrocławskiej defensywy.
- To było niesamowicie intensywne spotkanie – skomentował Kyle McMahon, rozgrywający Jastrzębi. - Czy jesteśmy na pole-position do wygrania ligi? Trudno to ocenić, skupiamy się teraz tylko na kolejnym meczu - dodał skromnie.

Devils Wrocław - Seahawks Gdynia 27:34 (7:0,12:6,0:14, 8:14)
Mecz obejrzało 1100 widzów.

- Ten wspaniały rezultat na pewno podniesie morale zawodników Maciej Cetnerowskiego przed kolejnym meczem ligowym - dodaje Krzysztof Hinz, marketing i PR manager żółto-czarnych.

Już 31 marca, o godz. 16 Seahawks zmierzą się z Warsaw Eagles na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.