Google
 

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

SABERCATS SOPOT POZA PLAY-OFF PLFA II? - PORAŻKA Z COUGARS SZCZECINAni powrót podstawowego, kanadyjskiego rozgrywającego Luke'a Zetazate (z przeszłością w zachodnioeuropejskich drużynach futbolowych i Seahawks Gdynia), ani wsparcie guest coacha, mistrza PLFA z Seahawks Gdynia - Jeff'a George'a Jr. nie pomogły wygrać futbolistom Sabercats Sopot z Cougars w Szczecinie. Mecz 7. kolejki był niezwykle ważny dla obu ekip. Wygrana praktycznie oznaczała awans do play-off i walkę o awans do wyższej ligi rozgrywkowej. Wygrywając 40:14 do tych celów bardziej zbliżyli się szczecinianie.

Fragment meczu Cougars vs Sabercats.

W tym meczu dużą rolę odegrało doświadczenie i ogranie kilkunastu zawodników Cougars Szczecin z pierwszoligowej Husarii Szczecin, The Crew Wrocław i Tychy Falcons. Szczególnie było to widać w pierwszej połowie i w IV kwarcie spotkania. Zawodnicy Offensive Line (OL) Sabercats mieli problemy z powstrzymaniem graczy Defensive Line, przez co quaterback Zetazate nie miał czasu na rozegranie piłki w ataku. Kilka razy piłka rzucona przez QB sopocian padła łupem obrońców szczecinian. Tak było w przypadku punktowego rajdu Remigiusza Borejszy na koniec II kwarty. Obrona Sabercats z kolei nie mogła znaleźć sposobu na atak Cougars. Do przerwy 21:0 i słabe widoki na lepszą drugą połowę w wykonaniu Sabercats.

Co trenerzy Mike Tirell Jr., Luke Zetazate i Jeff George Jr. powiedzieli w szatni biało-niebieskim pozostanie tajemnicą. Faktem jest, że Sabercats wyszli na III kwartę zmobilizowani i odbiło się to na postawie na boisku. Skuteczne podania Zetazate na touchdowny zamienieli Samir El-nkaeib i Bartosz Romanowski. W drugim przypadku nie udało się powtórzyć zagrania z pierwszego podwyższenia za 2 pkt. Gdy wydawało się, że mecz przybiera pozytywny dla gości obrót, rozpoczęła się 4 kwarta. W tej gospodarze nie zostawili złudzeń futbolistom Sabercats i trzema przyłożeniami odskoczyli na bezpieczną przewagę 19 pkt.

Dzięki wygranej Cougars przeskoczyli Sabercats w tabeli Grupy Północnej PLFA II. Do rozegrania została jeszcze jedna kolejka sezonu zasadniczego PLFA II i to 25-26 sierpnia okaże się, czy Sabercats Sopot uda się zagrać w play-off 2012. Do tego potrzebne są trzy rzeczy: przegrana Cougars w meczu z Toruń Angels i wygrana Sabercats z Olsztyn Lakers (mecz 26.8 na stadionie Ogniwo Sopot - zapraszamy!!) oraz porażka szczecinian w meczu z Lakers w Olsztynie.

- Nasz kanadyjski rozgrywający Luke Zetazate wrócił do Polski raptem kilka dni przed ważnym meczem z Cougars. Mieliśmy problemy ze zgraniem w ataku i tu należy upatrywać się przyczyny porażki. Obrona zagrała bardzo solidnie trzykrotnie zabierając piłkę rywalom - skomentował Michał Radelicki, prezes Sabercats Sopot dla PLFA.

Cougars Szczecin - Sabercats Sopot 40:14
(7:0, 14:0, 0:14, 19:0) 
 I kwarta
- 7:0 przyłożenie Emila Trochanowicza po 20-jardowej akcji po podaniu Andrzeja Łukasika (podwyższenie za jeden punkt Bartosz Żołnowski);
II kwarta
- 14:0 przyłożenie Tomasza Komosy po 30-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Bartosz Żołnowski);
- 21:0 przyłożenie Remigiusza Borejszo po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Bartosz Żołnowski);
III kwarta
- 21:8 przyłożenie Samira El-nkaeib po 18-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za dwa punkty Bartosza Romanowskiego po podaniu Michała Stelmasiewicza);
- 21:14 przyłożenie Bartosza Romanowskiego po 18-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate;
IV kwarta
- 27:14 przyłożenie Tomasza Komosy po 3-jardowej akcji biegowej;
- 34:14 przyłożenie Tomasza Komosy po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adrian Rogaczewski);
- 40:14 przyłożenie Jakuba Piekarskiego po 17-jardowej akcji po podaniu Andrzeja Łukasika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty