Google
 

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

SABERCATS SOPOT ZWYCIĘSCY! LAKERS POKONANI 52:12Sabercats Sopot w ostatnim meczu debiutanckiego sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (Grupa Północna) pokonali Olsztyn Lakers 52:12. Na stadionie Ogniwa Sopot przy ul. Jana z Kolna dominowała przez cały mecz praktycznie drużyna gospodarzy, ale goście z Olsztyna potrafili kilkoma ciekawymi zagraniami zaskoczyć sopockich futbolistów.

 
 
 
 Fot. Magda Pawelec

Kluczową dla tego spotkania była 2. kwarta, którą Sabercats Sopot wygrali 28:0. Emocji nie brakowało jednak w całym meczu. Było to co najpiękniejsze w futbolu amerykańskim: twarde obrony i próby przejęć piłek, rozgrywanych przez przeciwnika, efektowne sacki (czyli złapanie przez drużynę broniącą się rozgrywającego przeciwnika z piłką) i najważniejsze - długie podania oraz biegi, które głównie zawodnicy Sabercats Sopot zamieniali na touchdowny (przyłożenia).
Na listę zdobywców punktów wpisało się aż ośmiu zawodników w niebiesko-białych strojach: dwukrotnie Bartosz Romanowski, Marcel Greczkowski i Adam Kłodnicki, Michał Burek i po razie Maciej Hallmann, Andrzej Wołoszkiewicz, Paweł Kaczanowski oraz Kacper Ruczyński. W drużynie Lakes punktowali Kamil Czajak i Paweł Gajca.

 
 

 
Fot. Magda Pawelec

Podobnie jak w pierwszym meczu obu drużyn, sopocianie odnieśli przekonujące zwycięstwo (w Olsztynie było 2:53). Było to jednak zwycięstwo na osłodę. 3. miejsce w Grupie Północnej PLFA II nie jest premiowane awansem do play-off i walkę o wyższą klasę rozgrywkową. Jednak bilans 4 zwycięstw i 2 porażek odniesiony przez debiutantów, to bardzo dobry wynik.

- Jeszcze raz chciałem podziękować w imieniu własnym i całej drużyny za wsparcie naszych wiernych fanów, od pierwszego dnia. Ludzie mówili, że cała sprawa nie wypali, że nie damy rady, ale dzięki otrzymywanemu wsparciu, debiutancki sezon zakończyliśmy imponującym wynikiem 4-2. Teraz czekamy na sezon 2013, w którym wrócimy jeszcze lepsi, by przywieźć tytuł mistrza grupy do Sopotu i naszym fanom - podsumował sezon trener Michael Tirrell Jr.

 
 

Sabercats Sopot - Olsztyn Lakers 52:12
(8:6, 28:0, 6:6, 10:0)

- I kwarta
8:0 przyłożenie Macieja Hallmanna po 15-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za dwa punkty Bartosz Romanowski po podaniu Michała Stelmasiewicza)
8:6 przyłożenie Kamila Czajki po 5-jardowej akcji biegowej
- II kwarta
15:6 przyłożenie Michała Burka po 70-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Adam Kłodnicki)
23:6 przyłożenie Bartosza Romanowskiego po 30-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za dwa punkty Marcel Greczkowski)
30:6 przyłożenie Pawła Kaczanowskiego po 5-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Adam Kłodnicki)
36:6 przyłożenie Michała Burka po 30-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate
- III kwarta
44:6 przyłożenie Bartosza Romanowskiego po 35-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za dwa punkty Marcel Greczkowski)
44:12 przyłożenie Pawła Gajca po 1-jardowej akcji biegowej
- IV kwarta
52:12 przyłożenie Andrzeja Wołoszkiewicza po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kacper Ruczyński)

Mecz obejrzało ok. 300 widzów.
Więcej ciekawych zdjęć Łukasza Szotowskiego (www.Foto-Graficzny.pl) tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty