Google
 

niedziela, 28 lutego 2010

SZTURMOWCY IMPERIUM i RYCERZE JEDI OPANOWALI PPNT W GDYNI - WYSTAWA STAR WARS, LUTY 2010

Fot. Kaczor

Mara Jade, Lord Sith oraz szturmowcy i piloci Tie-Fighterów Imperium opanowali w weekend Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni. Miłośnicy sagi Gwiezdnych Wojen - Star Wars - z Trójmiasta mogli spotkać się z pasjonatami uniwersum Imperium, Republiki i Mocy. Atrakcji było jednak znacznie więcej.



Fot. Kaczor


Fascynaci Gwiezdnych Wojen z całej Polski przywieźli ze sobą poza ubiorami - jednymi z najlepiej odwzorowanych na świecie - masę modeli, w tym Sokoła Milenium Hansa Solo w skali studyjnej, wielki model krążownika Imperium, pojazdy bojowe i myśliwce Republiki oraz Imperium, a także masę figurek powszechnie i mniej znanych bohaterów gwiezdnej sagi. W PPNT zobaczyć można było również masę książek i komiksów.



Fot. Kaczor



Gratką były pokazowe walki na miecze świetlne, czy też prezentacja uniformów i uzbrojenia imperialnych szturmowców. Po pokazach w realu można się było zmierzyć w bitwach Gwiezdnych Wojen w świecie wirtualnym, m.in. w najnowszej grze The Force Unleashed.

Osobne stoisko miał 501th Legion - ponadnarodowa organizacja fanów Gwiezdnych Wojen. Tak silna, że w nowej trylogii została uhonorowana przez mistrza Lucasa. Polscy legioniści przywieźli swoje pamiątki z międzynarodowych zlotów. Jednak nawet rozmowa z nimi nie przyniosła odpowiedzi na pytanie, kiedy będzie można zobaczyć w kinach końcową trylogię sagi Star Wars - Epizody VII, VIII i IX...

Fot. Kaczor

Nie zabrakło miejsca z pamiątkami, gdzie można było kupić starwarsowe figurki, miecze świetlne itp. gadżety.

Niech Moc będzie z Wami!
Do następnego razu ;)

1 komentarz:

  1. Anonimowy1/3/10 13:28

    tragedia... tam praktycznie nic nie było... wysypano kilka zabawek i tyle

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty