Google
 

niedziela, 8 maja 2011

PRZYPNIJ SWÓJ ROWER DO PLAŻOWICZKIPoznaniacy już od początku 2011 roku przypinają swoje rowery do niepowtarzalnych stojaków w kształcie słoni, kangurów, globusów, książek i wielu innych dziwnych wzorów. Pomysł na miejski rowerowy design zachęcił pozostałe polskie miasta i w czerwcu ze swoich stojaków będą mogli korzystać rowerzyści z Krakowa, Wrocławia, Bytomia, Rzeszowa... i Sopotu.

Akcję przeprowadziła Fundacja All For Planet, która już w czerwcu br. zamontuje stojaki rowerowe. W kwietniu odbyło się głosowanie na projekt stojaków i ich lokalizacji. W maju oraz czerwcu potrwa ich produkcja i montaż.

W Sopocie rywalizowały ze sobą projekty piłki plażowej, morsa i plażowiczki. Ta ostatnia skojarzyła się internautom z wakacjami, plażą, morzem i błogim wypoczynkiem i zdobyła aż 53% głosów internautów. Plażowiczka wzbudziła jednak zbyt wiele emocji, być może zbuntowały się trójmiejskie feministki, i fundacja szykuje pewną zmianę. Czy nasza sopocka plażowiczka będzie odziana w ręcznik? Przekonamy się na w czerwcu.

Wygrany projekt na stojaki rowerowe - Plażowiczka
Źródło: allforplanet.pl

Miejsca, gdzie zostaną zainstalowane stojaki rowerowe "Plażowiczki":

1.Wejście na molo, Plac Zdrojowy
2.ul. Bohaterów Monte Cassino/Plac Konstytucji 3 Maja
3.Uniwersytet Gdański, ul. Armii Krajowej
4.ul. Haffnera/ul. Bohaterów Monte Cassino
5.Wejście na plażę, przy barze Przystań
6.Dworzec Główny PKP
7.Wejście na molo, Aleja Franciszka Mamuszki
8.Przystanek SKM Sopot Główny, ul. Chopina
9.Hala Ergo Arena
10.Aqua Park Sopot, ul. Zamkowa Góra

Stojaki to niewątpliwie połączenie funkcjonalności i ciekawego design, którego brakuje w wielu polskich miastach. Miejmy nadzieję, że ten unikatowy projekt pobudzi do dyskusji na temat rowerów w mieście, a także obudzi i wesprze polskich designerów.

Pozostałe projekty na stojaki rowerowe w Sopocie:

Projekt stojaków plażowych - Mors
Źródło: allforplanet.pl


Projekt stojaków plażowych -Piłki
Źródło: allforplanet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty