Google
 

środa, 29 lutego 2012

Nowa BIBLIOTEKA Manhatan - GDAŃSK WRZESZCZ - CZYTELNIA PUBLICZNA, MEDIATEKAUnikatowa biblioteka otworzyła swoje podwoje 9 marca 2012, o godz. 15. We Wrzeszczu powstała skarbnica kultury na miarę XXI wieku. Biblioteka Manhattan unikatowa ze względu na swoje położenie w Centrum Handlowym Manhattan, ze względu na dostępność od poniedziałku do soboty w godz. 9-21 i ze względu na mnogość i różnorodność zasobów od klasycznych książek, po e- i audiobooki, płyty i DVD oraz winyle z klasyką muzyki oraz filmową kina europejskiego i polskiego, a także teatru telewizji. Najmłodszych zapewne skusi sala z konsolami.

Źródło. WiMBP Gdańsk

W Bibliotece Manhattan nie zabraknie klasycznej czytelni, do tego jest pracownia komiksowa, pokój cichej nauki i pracownia komputerowa z dostępem do internetu (również Wi-Fi). W salonie, na wygodnych kanapach można przejrzeć ponad 40 tytułów prasy codziennej, tygodników, dwutygodników, miesięczników i kwartalników.

Źródło. WiMBP Gdańsk

Nowa biblioteka ma stać się również centrum kulturalnym Wrzeszcza, Gdańska a nawet Trójmiasta. Tutaj cyklicznie odbywać się będą spotkania Z książką na walizkach - pomorskie spotkania z młodymi czytelnikami, czy też kultowy już Bałtycki Festiwal Komiksowy.

Źródło. WiMBP Gdańsk

Wszystko to na 800 metrach kw. powierzchni CH Manhattan. Wystarczy tylko mieć lub wyrobić Kartę do Kultury (koszt 1(!) zł, dostępność - od ręki(!)).
Upoważnia ona do wypożyczania książek we wszystkich 30 gdańskich bibliotekach oraz bibliotece w Rumi, a także zapewniającą zniżki na przedstawienia Bałtyckiego Teatru Tańca, do Kina 5D, do Opery Bałtyckiej, Teatru Wybrzeże i gdyńskiego Teatru Miejskiego, na koncerty i eventy w Klubie Żak, na wystawy w Europejskim Centrum Solidarności, Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA i Centrum Hewelianum oraz zniżki, m.in. w księgarniach Koliber, Książka&Kawa Bookarnia w Sopocie i wiele, wiele innych (partnerami jest obecnie 29 instytucji i ta liczba wciąż rośnie).

Źródło. WiMBP Gdańsk

1 komentarz:

Popularne posty