Google
 

piątek, 27 kwietnia 2012

STREFA KIBICA GDAŃSK EURO2012 | Koncerty, Plan, Godziny Otwarcia


Podczas Euro 2012 w Gdańsku miłośnicy piłki nożnej i dobrej zabawy będą mieli do dyspozycji Strefę Kibica Euro 2012 o powierzchni 4 ha. Będzie się ona mieściła na Placu Zebrań Ludowych, przy skrzyżowaniu al. Zwycięstwa z ul. 3 Maja. Otwarcie 7 czerwca koncertem gwiazdy pop, rap i hip-hop - Pitbulla (godz. 18, koncert płatny - szczegóły tutaj).

Źródło. UEFA

W tzw. dni niemeczowe przewidziano jeszcze koncerty innych gwiazd: 15 czerwca - I Blame Coco (bezpłatny), 20 czerwca - Ziemianie, The Vaccines i Noel Gallagher z zespołem (płatny), a 25 czerwca ATB z Joshem Gallahanem i DJ Motiv8 (płatny).

Pitbull & friends w Danza Kuduro.
 
Gdy na PGE Arenie rozgrywane będą mecze Euro 2012 (10 czerwca, godz. 18 - Hiszpania vs Włochy, 14 czerwca, godz. 20.45 - Hiszpania vs Irlandia, 18 czerwca, godz. 20.45 - Chorwacja vs Hiszpania i 22 czerwca, godz. 20.45 - ćwierćfinał: zwycięzca grupy B vs zdobywca 2. miejsca w grupie A), strefa otwarta będzie w godz. 15-24, wstęp bezpłatny!

Poza naturalnym transmitowaniem meczy Euro na telebimie o powierzchni 100 m2(!) i 16. monitorach, odbywać się będą później występy zespołów z różnych sfer muzycznych. W sumie zaprezentuje się ok. 30 zespołów lokalnych (z Trójmiasta i Pomorza), a także z Białorusi, Rosji i Ukrainy.

Kibice na Placu Zebrań znajdą także 3 boiska (jedno z nich wodne!), stoliki z piłkarzykami oraz bramki mierzące precyzję i siłę strzałów. Pomyślano o rozrywce elektronicznej - konsole do gier. Do tego 41 punktów gastronomicznych z kuchnią z wszystkich zakątków świata oraz 20 umywalek i 200 sanitariatów. 

Strefę Kibica w Gdańsku podzielono na
  • Prestige - namiot w kształcie piłki z idealnym widokiem na główny plac i telebim (strefa płatna, pojemność - 170 osób);
  • Comfort - strefa płatna, do 230 os.;
  • strefa aktywności sportowych; strefa gastronomii;
  • oficjalny sklep z pamiątkami UEFA EURO 2012;
  • strefa atrakcji regionalnych (gastronomicznych i turystycznych) Pomorza;
  • centrum medialne;
  • 3 punkty medyczne.
Bezpieczeństwa bywalców strefy strzec będzie ochrona i wolontariusze oraz sanitariusze. Dodatkowo plac będzie monitorowany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty