Google
 

wtorek, 1 maja 2012

STARTUP WEEKEND TRÓJMIASTO - FESTIWAL APLIKACJI MOBILNYCH 2012
54. godziny inwencji twórczej ludzi z branży IT odbyła się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni podczas pierwszego w Trójmieście StartUp Weekend 2012. Ok. 70 osób opracowywało i prezentowało swój pomysł na pierwszy biznes. Wspierało ich 20. mentorów, m.in. Marek Trojanowicz z InteliWISE, Michał Bachryj z Wirtualnej Polski, Tomasz Krupa z Fido Intelligence, Michał Jaskólski z Grupy Nokaut S.A., Kuba Borkowski z NK.pl i Michał Brański z o2 Group.


Źródło. organizator

Efekt? 9. ciekawych i intrygujących pomysłów na biznes w finałowej rywalizacji (było kilka razy więcej, ale pojawiały się i znikały jak meteoryty lub ewulouwały do innych projektów), których autorów Małgorzata Jasnoch z Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości zaprosiła do inkubatora, by startup-y rozkręcić.

Jury jako najbardziej przyszłościowy i opłacalny pomysł wybrało aplikację eWarranty, skanującą i przechowywującą za pomocą telefonu rachunki i gwarancje, na podstawie których można już domagać się reklamacji (według najnowszych rozporządzeń UE). Twórcy poza m.in. 3-miesięcznym, darmowym biurem w PPNT, i dostępem do iNKubator.pl, zestawem aplikacji biznesowych i wywiadem w TVN CNBC, będą reprezentować Trójmiasto podczas European Venture Market i Pitch in Berlin v4 w Berlinie.

Wiele oklasków zebrała i dostała specjalną nagrodę gdyńskiego PPNT aplikacja U.Promised Za jej pomocą nagrywane są na smartfonie, automatycznie po zakończonej rozmowie telefonicznej, 5-sekundowe obietnice/przypomnienia. Jak uzasadniali powstanie app-ki jej twórcy, ma ona chronić naszą reputację i relacje międzyludzkie.

Zainteresowanie zwrócił także interaktywny kiosk Foody. Za jego pomocą kucharscy "analfabeci" mogą przygotować prosty posiłek z produktów akurat dostępnych w danym sklepie.


Na StartUp Weekendzie, zdominowanym wprawdzie przez mężczyzn, pojawiła się również aplikacja dla kobiet - fitsU. Za jej pomocą na swoje zdjęcie można dopasowywać ubiór i makijaż, w zależności również od nastroju!

Burzę braw i nagrodę publiczności zebrała aplikacja TeleportMe. Jej autorzy z przymróżeniem oka podeszli do problemu nawigacji. Aplikacja wskazuje kierunki powrotu do zapisanych punktów np. check-in'ów z Facebook'a. W razie sytuacji kryzysowej dodano zaś opcję TeleportMe... :)

- Brakuje nam kultury startup-owej w Trójmieście. Mamy wysokiej klasy konferencje i wykłady sławnych ludzi, ale nie ma z tego realnych profitów - mówi Adam Łabędzki z invemax, jeden z organizatorów StartUp Weekend Trójmiasto.

- Najważniejszy cel eventu to wymiana pomysłów, twórcza zabawa grafików komputerowych, programistów i osób nietechnicznych (taki podział zgłoszeń uczestników zastosowano podczas tworzenia teamów konkursowych - przyp. autora) i nowe znajomości. Widać po frekwencji, że event jest potrzebny i owocny. Kolejna edycja? Na pewno - dodaje Marek Kozłowski z Internet Developers, kolejny współorganizator StartUp Weekend Trójmiasto.

Finałowe start-up'y
  • eWarranty
  • Foody
  • FitsU
  • FitTheKit - urządzanie kuchni/wnętrz on-line w 3D;
  • Pitch&Go - aplikacja do usprawnienia organizowania konferencji (aktualizacja zdarzeń, głosowanie, wymiana prostych informacji, wymiana kontaktów);
  • Salelo - aplikacja mobilna do odnajdywania i udostępniania wyprzedaży/obniżek cen/promocji w sąsiedztwie;
  • TeleportMe
  • U.Promised
  • Zabio.re - aplikacja pod Facebook'a dla szukających transportu wśród znajomych, np. studentów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty