Google
 

czwartek, 22 kwietnia 2010

Sprzeciw wobec SKM po zlikwidowaniu darmowych przewozów rowerów


SKM Trójmiasto przestaje być przyjazna rowerzystom i turystom rowerowym. Pogratulować pomysłu na "podreperowanie" budżetu, jednoczesnie pokazanie ludziom w jakim ma ich poważaniu i jaka proturystyczna jest gdyńska spółka kolejowa. Od maja zlikwidowany zostaje darmowy przewóz bicykli w kolejkach.

Fot. Kaczor

Od majówki za przetransportowanie swojego jednokołowca każdy rowerzysta będzie musiał zapłacić 1 zł. Niby niedużo, i generalnie nie chodzi mi o pieniądze, ale sam fakt dwulicowości marketingowej SKM. Jeszcze trzy lata temu, gdy zarząd spółki dumnie ogłaszał wprowadzanie bezpłatnych przewozów rowerów, mówił jednocześnie, że chce wspierać rowerową turystykę, propagować zdrowszy tryb życia i alternatywny sposób poruszania się po Metropolii Zatoki Gdańskiej - komunikacją publiczną i rowerami, zamiast korkującymi miasta samochodami. Cóż...

Bulwersuje dodatkowo uzasadnienie szefostwa SKM-ki wprowadzenia opłat - chcą w ten sposób zmierzyć "popularność" promocji. Nie spotkałem się z tak, co tu szukać okrągłych słów - głupim wytłumaczeniem chęci wyciągnięcia kolejnych pieniędzy z kieszeni podróżnych.

Na przejazd z rowerem trzeba więc będzie od 1.5 kupić bilet ze specjalną pieczątką w kasie lub w specjalny w biletomatach, ale pamiętając poprzednie kłopoty przewoźnika z biletami promocyjnymi na trasy Małego Trójmiasta Kaszubskiego i z Pruszcza lepiej nabywać bilety w tradycyjnych kasach.

Akcja protestacyjna, do której zachęcam, prowadzona jest również m.in. na Facebooku. Zapraszam do wyrażania sprzeciwu.

1 komentarz:

  1. Anonimowy23/4/10 15:48

    Hehehe
    Władze SKM poczuły gniew ludu! Zupełnie głupi pomysł zastępują jednak trochę mniej idiotycznym - za darmo przewiozą rower tylko korzystający z biletów miesięcznych. No to turyści na pewno skorzystają...

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty