Google
 

czwartek, 17 lutego 2011

MANDATY ZA PSIE ODCHODY W GDYNI


Opadł śnieg, a wraz z nim na chodnikach i trawnikach pojawiły się niespodzianki od naszych pupili. Nawet jeśli spodziewamy się kolejnych opadów, które białym puchem zakryją to co niemiłe dla oka, nie rozwiążą one problemu, z którym walczą wszystkie samorządy w Polsce.

Gdyńscy radni, wzorem swoich gdańskich kolegów, postanowili podjąć walkę z psimi odchodami. Strażnicy miejscy, zamiast jak dotychczas tylko pouczać, mieliby wręczać właścicielom czworonogów mandaty (w Gdańsku wynoszą one 500 złotych).Ulepszony projekt ma także na celu stworzenie sieci wybiegów, które działają już w Gdańsku. Jeszcze w lutym odbędzie się spotkanie, podczas którego gdyńscy radni postarają się rozwiązać psi problem.

W ramach gdyńskiego projektu "Pies w wielkim mieście" w Gdyni rozlokowano już podajniki z bezpłatnymi torebkami do usuwania psich ekskrementów. Niestety ten pomysł nie przyjął się i nie zmobilizował gdynian do sprzątania po swoich pupilach.

Pies w wielkim mieście
Źródło: www.pies.gdynia.pl


Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim wiele obowiązków, o których niestety większość właścicieli czworonogów zapomina. Wiosna zbliża się wielkimi krokami. O tym czym wielkimi krokami będziemy musieli mijać psie odchody przekonamy się już wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty