Google
 

wtorek, 8 lutego 2011

WAŻĄ SIĘ LOSY HELSKIEGO SZPITALAW Helu pomiędzy dyrekcją szpitala a miejscowymi radnymi trwają dyskusje nad losem helskiej placówki.

Problemy 115 Szpitala Wojskowego w Helu zaczęły się ponad dwa lata temu. Wówczas Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o przekazaniu helskiej placówki poza resort. Skutki tej decyzji okazały się fatalne: wstrzymanie dotacji na rozwój i rozbudowę. A przede wszystkim poszukiwanie innej większej lecznicy, z którą helski szpital mógłby się połączyć.

Dyrektor szpitala, Weronika Nowara, tłumaczy, że szpital jest w dobrej kondycji finansowej wobec czego nie chciałaby połączenia z lecznicą, która jest zadłużona. Podobnie nie chce związku, który ograniczałby samodzielność dobrze prosperującej placówki w Helu.

Niestety niemożliwe okazało się połączenie helskiej placówki z gdańskim szpitalem MSWiA. Rozważane jest natomiast połączenie z Puckiem lub Wejherowem. Ale w przypadku tych placówek nie byłaby to korzystna umowa, bowiem oba szpitale mają długi, ponadto helski szpital mógłby stracić samodzielność.

Według dyrektor Nowara najkorzystniejsze byłoby powołanie przez gminę Hel własnego SPZOZ i połączenie ze szpitalem.

115 Szpital Wojskowy z Przychodnią w Helu
Źródło: www.115szpital.eu


115 SzWzP SPZOZ w Helu jest jedyną w mieście przychodnią publiczną, a usługi medyczne przez nią świadczone cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Półwyspu Helskiego. Wysoki poziom usług oraz kompetencja personelu medycznego sprawiają, że w helskim szpitalu leczą się również mieszkańcy Trójmiasta. Ponadto w sezonie wakacyjnym z placówki korzystają turyści z całej Polski oraz zagranicy.

Za Dziennikiem Bałtyckim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty