Google
 

niedziela, 20 lutego 2011

ZKM GDYNIA: PSY I ROWERY POJADĄ ZA DARMOZarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni obiecał wprowadzić dodatkowe ulgi dla swoich pasażerów. W autobusach i trolejbusach za darmo będziemy mogli przewieźć m.in. psa i rowery. Czy nowe regulacje zrekompensują zapowiedzianą na maj 2011 roku podwyżkę ceny biletu z 2,5 na 2,8 zł?


Źródło: www.zkmgdynia.pl


Dotychczas pasażer chcąc przewieźć np. rower, musiał zastanawiać się, wsiadając do autobusu czy trzeba skasować bilet. Niebawem gdyński system ma zostać ujednolicony z gdańskim i ułatwić pasażerom poruszanie się do Trójmieście.

ZKM w Gdyni podaje, że bezpłatnie przewieźć będzie można m.in.:

- rower;
- zwierzęta domowe;
- wózek (nawet gdy nie ma w nim dziecka);
- wózki inwalidzkie;
- narty;
- większy bagaż podręczny.

Dotychczas za przewóz tych rzeczy należało kasować bilet normalny. Za nie posiadanie ważnego biletu pasażer musiał zapłacić 60 zł.

Za przykładem Gdańska gdyński ZKM podnosi także limit wieku dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dotychczas mogli oni jeździć na podstawie biletu ulgowego do ukończenia 22 roku życia, teraz do ukończenia 24 lat. Również limit wiekowy dla użytkowników biletów rodzinnych i pracowniczych podniesiony zostanie do 24 lat.

1 komentarz:

  1. Anonimowy7/8/11 23:08

    Wsiadając do autobusu z psem pytałem sie kierowcy czy za psa mam skasowac bilet , uzyskałem odpowiedz ,że tak i to normalny bilet 2.80. Czy jak mi wiadomo ZKM podał informacje na swojej stronie ze za zwierzęta domowe nie płciami czy to jest prawda

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty