Google
 

czwartek, 28 lipca 2011

KASZUBSKI PARK MINIATUR W STRUSZEJ BUDZIE - ATRAKCJA (NIE TYLKO) WAKACYJNACzy kartuska kolegiata, Bazylika Mariacka, zamek krzyżacki w Malborku, Krzywa Wieża z Pizy i Mur Chiński i pomnik Jezusa Chrystusa Zbawiciela z Rio De Janerio pomieszczą się na kaszubskiej wsi? Tak! Co prawda miniatury w skali 1:25, ale najsłynniejsze budowle wzniesione przez człowieka można zobaczyć w Kaszubskim Park Miniatur w Stryszej Budzie koło Mirachowa (patrz mapka poniżej).

Kaszubski Park Mniatur w... miniaturze. Reprod. Andrzej Mróz

W tym niesamowicie urokliwym miejscu jest też również coś tylko dla maluchów - Bajkowa Kraina z najpopularniejszymi bohaterami kreskówek: Myszką Miki, ogrem Shrekiem, Czerwonym Kapturkiem, Pinokio, Kubusiem Puchatkiem i Spider-Manem.

W minizoo są kozy, owce, kuce, kury i kaczki oraz świnki wietnamskie, osiołki i daniele (w tym albinos). Można je pogłaskać, nakarmić, a na kucu lub osiołku nawet przejechać.

Gwarantowana zabawa dla całej rodziny na długie godziny. Na miejscu można coś zjeść w punkcie gastronomicznym lub przygotować samemu na ognisku lub grillu.

Godziny otwarcia
(w sezonie wakacyjnym)
  • pon. - sob. w godz. 9-19
  • niedziele i święta - 10 do 19

Bilety
  • 10 zł - normalny,
  • 6 zł - ulgowy,
  • bezpłatnie dzieci do lat 3,
  • parking bezpłatny.

Z ostatniej chwili: do parku miniatur dołączyła zminiaturyzowana replika świątyni w stylu starozakopiańskim, stojącej w Pomieczynie k. Przodkowa.Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty