Google
 

wtorek, 20 maja 2008

BALTIC ARENA - KOLEJNE PRACE


* * *

Rozkopywanie Gdańska-Letnicy

Na razie gruzowisko będzie stadioniosko - parafrazując przebój braci Golec, można określić obecny stan budowy Baltic Areny (o samej nazwie obiektu napiszę wkrótce).

Pozostałości ogródków działkowych, na których ma stanąć Baltic Arena. Fot. Kaczor


Buldożery, koparki i ciężarówki na razie tylko raz gościły na Letnicy - podczas uroczystego (w asyście włodarzy i oficjeli) rozwalenia opuszczonych ogródków działkowych. Obecnie gruzy straszą odwiedzających miejsce budowy stadionu Euro 2012 - Baltic Arena i cieszą złomiarzy i poszukiwaczy przedmiotów powszechnie uznanych za śmieci, ale przydatnych. Pozostałości domków, altanek i daczy zaczną znikać w czerwcu - według szumnych zapowiedzi prezesów BIEG 2012 (Biuro Inwestycji Euro w Gdańsku - spółka zajmująca się przygotowaniem miasta do finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 r.), który swoją drogą zmieniają się bezustannie na tym stanowisku - by we wrześniu oczyszczone było pole do prac ziemnych.
Te ostatnie zaczną się najwcześniej... wiosną 2010 roku! Chociaż przetarg na 122 mln. zł został już do zgłoszony do odpowiedniej komisji Unii Europejskiej, a ogłoszenie go przewidz
iano na połowę czerwca. Jednak umowa z wykonawcą zostanie podpisana mniej więcej w grudniu (procedury, procedury, procedury). Władze Gdańska uspokajają, że wszystko idzie zgodnie z planem. Zobaczymy...

Stadionowe wymiary
Tymczasem wiadomo już jak technicznie ma wyglądać Baltic Arena - dokument koncepcyjny waży... ok. 50 kilogramów! Z niego można wyczytać, że stadion będzie miał powierzchnię 3,6 hektara i pomieści 40 tys. kibiców, będzie miał 8 poziomów - murawa = 0, część 1 = klub biznesowy dla 1712 osób, część 2 i 3 zajmą VIP (52 loże), a część 4 obejmą we władania dziennikarze, 5 jest tylko do kibiców, w części 6. będzie spiker i obsługa techniczna obiektu. Sprawne wejście/wyjście zapewnić mają 22 klatki schodowe, a poruszanie się wewnątrz obiektu - 7 wind. Na stadion przez 4 tunele może wjechać nawet autokar lub tir z obsługą koncertów.


Baltic Arena - długość/szerokość /wysokość (w metrach) – 227/197/45. Materiały konsorcjum RKW


Przekrój poziomy przez Baltic Arenę. Materiały konsorcjum RKW


Więcej technicznego (i nie tylko) bełkotu o Baltic Arenie na - www.baltic-arena.eu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty