Google
 

poniedziałek, 5 maja 2008

POMORSKIE MATURY 2008, cz. 1

Kasztany zakwitną pod koniec maja.


Pomorskie Matury 2008 - piszą od 5 do 7, mówią od 7 do 31...

Jak leci nieśmiertelny hit Czerwonych Gitar - Matura - już trwa...

Na Pomorzu egzamin zdaje ok. 27,4 tys. maturzystów. Dla wszystkich rozpoczęła się o godz. 9 maturą pisemna z języka polskiego. Według pierwszych tzw. przecieków tematy esejów na poziomie podstawowym to:
  • "Sen jako sposób przedstawienia postaci literackiej na podstawie LALKI - Bolesława Prusa"
  • "Młodzi i ich stosunek do pokolenia ojców w ODZIE DO MŁODOŚCI - Adama Mickiewicza".

Przed maturzystami egzaminatorzy postawili również do rozwiązania test z publicystyki blogowej Igora Jankego (dziennikarz Rzeczpospolitej). Egzamin podstawowy wybrało ok. 90 proc. abiturientów. Pozostali wybrali tryb rozszerzony. Ci ostatni mają na napisanie matury 3 godziny, pierwsi - 10 minut mniej.

W podobnym trybie 6 maja egzamin z języka obcego, 7 maja - z wybranego przedmiotu. W tym roku królują Wiedza o Społeczeństwie i Geografia (odpowiednio 8,8 i 8,7 tys. deklaracji).

Matematyka? - liczby nie są znane, z racje niepopularności przedmiotu. Do roku szkolnego 2009/2010... kiedy to (według zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej) maturzyści będą musieli zmierzyć się z obowiązkowymi algebrą i geometrią.

Od 7 maja 2008 kolejny etap egzaminu - matury ustne. Nerwy na postronku maturzyści będą mieć napięte aż do 30 czerwca (ostateczny termin podania wyników, bez możliwości odwołania), a potem jeszcze stres związany z dostaniem się na wybrany kierunek uczelni wyższej.

A potem będzie już można posłuchać kawałka Kabaretu OT.TO - Wakacje...


Matura w przeboju Czerwonych Gitar.

Część 2 - Matury 2008

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty