Google
 

poniedziałek, 13 grudnia 2010

BLOG FORUM GDAŃSK 2010 - REPORTAŻ YACH FILM


sympozja > bloggerzy w Gdańsku

Gdańsk stał się na 2 dni stolicą polskich bloggerów. Do stolicy Pomorza zjechali najsłynniejsi, najpoczytniejsi i najpopularniejsi twórcy nie tylko z kraju nad Wisłą. Pierwsza edycja BLOG FORUM GDAŃSK była tak udana, że zapowiedziano kolejne konferencje.Podczas serii wykładów i paneli dyskusyjnych bloggerzy zastanawiali się czym właściwie są blogi i jak wygląda wolność słowa w internecie oraz - co wywołało gorący spór - czy na bloggowaniu można zarabiać? Dywagowali również nad zagadnieniem różnicy pomiędzy bloggerem a dziennikarzem (jeśli takowa istnieje).

Wypowiadali się m.in. kontrowersyjny polski blogger Kominek, uchodźca polityczny w Holandii - tunezyjczyk Sami Ben Gharbia oraz Arzu Geybullayeva blogerka z Azerbejdżanu.Na Blog Forum Gdańsk 2010 spotkali się twórcy blogów, naukowcy, dziennikarze oraz przedstawiciele biznesu. Wielu z nich miało okazję, by spotkać się w "realu", nie przez szklany ekran monitora. Jak przystało jednak na internetową imprezę, BFG 2010 można było śledzić online (2 tys. użytkowników na raz).

Spotkanie przedstawicieli platformy wolności słowa odbyło się w kolebce wolności i demokracji - Stoczni Gdańsk, Instytucie Sztuki Wyspa.

* * *

Blog Forum Gdańsk 2010 / Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016. Reportaż z pierwszego Blog Forum Gdańsk, które odbyło się w dniach 11-12 grudnia 2010 roku. Blog Forum jest jedną z inicjatyw związanych ze staraniami Gdańska o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Realizacja Yach Film.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty