Google
 

niedziela, 27 marca 2011

WIOSENNY TUŁACZ 2011 - NOCNY RAJD PO LASACH KASZUB | KARTUZY 2-3.4Lubisz adrenalinę, marsze na azymut to dla ciebie pestka, chcesz się spróbować z warunkami terenowymi Kaszub - rajd pieszy lub rowerem po bezdrożach okolic Kartuz może być ciekawym wyzwaniem i sposobem na niekonwencjonalne spędzenie weekendu, a do tego okazją do poznania ciekawych ludzi. Wiosenny Tułacz 2011 odbędzie się w dniach 2-3.4.2011 r.

Źródło. www.tulacz.almanak.pl

Bractwo Przygody Almanak przygotowało rajd na orientację w terenie, z kilkunastoma punktami kontrolnymi. Posługiwać można się tylko mapą i kompasem. Dodatkowy dreszczyk emocji ma dostarczyć nocna część rajdu.

Trasy piesze
  • TP25 25 km, zespoły od 1 do 5 uczestników, tzw. rodzinna,
  • TP30 30 km, zespoły od 1 do 5 uczestników,
  • TP50 50 km, zespoły jedno, dwu lub trzyosobowe,
Trasa rowerowa
  • TR 50 km, zespoły 2- lub 3-osobowe.

Ramowy program imprezy
(może ulec nieznacznym zmianom)
  • sobota, 2. kwietnia
godz. 15 - 21.30 - przyjmowanie uczestników w bazie imprezy (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach, ul. Wzgórze Wolności 1);
godz. 18.30 - uroczyste rozpoczęcie Rajdu Wiosenny Tułacz 2011, odprawa dla uczestników tras pieszych;
godz. 19 - start pieszych;
godz. 20.30 - odprawa dla uczestników trasy rowerowej;
godz. 21 - start trasy rowerowej;
  • niedziela, 3. kwietnia
godz. 10 - uroczyste zakończenie - rozdanie dyplomów, losowanie nagród;
godz. 11 - opuszczenie bazy przez uczestników.

By wziąć udział w rajdzie trzeba być lub mieć w zespole osobę powyżej 21 roku życia, do tego wymagana jest pisemna zgodę lekarza na udział w imprezach wytrzymałościowych lub napisanie oświadczenie o stanie zdrowia. Ubezpieczenie we własnym zakresie.

Wpisowe
  • 25 zł - do 27.3 (włącznie),
  • 40 zł - w dniu rajdu.

Wyposażenie
- obowiązkowo: oświetlenie (latarka, czołówka) i zapas baterii, długopis do pisania, apteczka z podstawowymi lekami i środkami opatrunkowymi (jedna na zespół), element odblaskowy lub czerwona lampka sygnalizacyjna, rower wyposażony zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym + kask, telefon komórkowy (z aktywną kartą SIM i naładowaną baterią);
- opcjonalnie: kompas, osłony lub pokrowce na mapy i karty startowe, śpiwór lub folia NRC, kubek do herbaty w bazie, materac lub karimata, okulary do jazdy na rowerze (na trasie rowerowej).

Więcej szczegółów na www.tulacz.almanak.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty