Google
 

niedziela, 20 marca 2011

ROWER MIEJSKI - SONDA DLA INTERNAUTOWZakończył się konkurs "Pomaluj miejski rower" ogłoszony przez firmę RTM, odpowiedzialną za wypożyczanie rowerów w Gdańsku i Sopocie. W konkursie udział wzięły 63 osoby, ale komisja wybierała spośród 80 projektów. Wybrano dwa projekty: Iwony Szczodruch i Magdaleny Witbrot. Jednak ostateczna decyzja, który projekt wygra będzie należeć do internautów.

Rower miejski


Sonda będzie dostępna dla internautów w poniedziałek 21 marca, a głosowanie będzie trwało do końca marca. Internauci będą mogli wybierać spośród 4 propozycji, w dwóch wariantach pomarańczowym i niebieskim. Głosowanie na stronie www.gdansk.pl.

Według wygranego projektu zostanie pomalowanych blisko 1200 rowerów, dostępnych w 50 wypożyczalniach w Gdańsku i 10 w Sopocie. Rowery mają być dostępne od czerwca.

Rowery będziemy mogli wypożyczyć na dwa sposoby. Albo za pomocą Karty Miejskiej, którą będziemy ładować kwotą 30 złotych rocznie. Albo za pomocą karty bankomatowej, gdzie zostaniemy obciążeni kaucją (w Europie kaucja 100-200 euro) i ewentualną opłatą. Z roweru będzie można korzystać przez 30 minut, jeśli przekroczymy ten czas zapłacimy ok 1-2 złotych za każde rozpoczęte kolejne pół godziny.

Projekty rowerów miejskich:


Projekt Magdalena Witbrot


Projekt Magdalena Witbrot


Projekt Iwona Szczodruch


Projekt Iwona Szczodruch


Zobacz też:

Przewóz rowerów SKM

Rowerem na Hel - Tramwaj wodny
Trójmiejski Park Krajobrazowy - szlaki rowerowe

2 komentarze:

 1. Przecież na takich rowerach będą jeździły tylko baby! Zbojkotujmy tą sondę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Stan sondy na dzień 24 marca 2011:

  Projekt 1: 40 głosów
  Projekt 2: 90 głosów
  Projekt 3: 178 głosów
  Projekt 4: 329 głosów

  Iwonka górą!

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty