Google
 

wtorek, 15 marca 2011

BEATYFIKACJA NA TELEBIMIE - GDAŃSKTrwają wielkie przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja w Rzymie. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w niej bezpośrednio, w wielu polskich miastach zostaną postawione telebimy. Także mieszkańcy Trójmiasta będą mieli okazję obejrzeć beatyfikację na telebimach.

Jan Paweł II


Na razie tylko Gdańsk zapowiedział ustawienie telebimów. Natomiast mieszkańcy Sopotu czy Gdyni albo będą musieli przybyć tego dnia do Gdańska, albo zdecydować się na przeżywanie w kameralnym gronie, czyli przed telewizorem w domowym zaciszu.

Joanna Grajter z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdyni informuje, że władze miasta nie planują wystawiania telebimów. Być może na taką akcję zdecydują się natomiast gdyńskie parafie.

Gdzie będą ustawione telebimy?

W Gdańsku telebim znajdzie się m.in. w bazylice Mariackiej. Z możliwości wspólnego uczestnictwa w uroczystości skorzystają też mieszkańcy gdańskiej Zaspy. Ustawienie telebimu przed kościołem zapowiada tamtejszy proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej - ks. Kazimierz Wojciechowski. Telebimy pojawią się również poza Trójmiastem, w pobliskich Pelplinie. Tam uroczystości beatyfikacyjne będzie można obejrzeć na wielkim ekranie w Miejskim Ośrodku Kultury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty