Google
 

wtorek, 22 marca 2011

GDYNIA W MONOPOLY, BEZ SOPOTU I GDAŃSKA20 marca zakończyło się głosowanie na miasta, które znajdą się w polskiej edycji gry Monopoly. Wśród 22 zwycięzców znalazła się Gdynia, nie przeszedł natomiast Gdańsk ani Sopot.

Nie powinna dziwić przegrana Sopotu, ze względu na średni wiek mieszkańców tego miasta, a tym samym niski procent użytkowników internetu. Być może studenci nie czują się "obywatelskiego" obowiązku traktując Sopot jedynie jako miejsce do zabawy. Ale skąd porażka, wydawało się pewnego, Gdańska? Czyżby jakiś sabotaż ze strony Gdynian?

Gdynia w Monopoly Świat w 2008 roku

Źródło: www.monopoly.plGdynia dostała 4,16 proc. głosów i zajęła czwarte miejsce. Wyprzedziły ją tylko: Białystok, Gorzów Wielkopolski i Poznań. Tuż za nią znalazły się m.in.: Kraków, Kalisz i Wrocław. Na szarym końcu Toruń, Katowice i... Warszawa. Może "Warszawiacy" głosowali na swoje rodzinne miasta...

Wynik głosowania jest dla wszystkich dużym zaskoczeniem! Według obowiązujących zasad najdroższy na planszy będzie właśnie Białystok, a najtańsza Warszawa.

W głosowaniu wzięło udział ponad dwa miliony internautów. Cieszy duża frekwencja miłośników Gdyni. Czy obecność miasta w grze przyniesie Gdyni wymierne korzyści?

Premiera polskiej edycji Monopoly ma nastąpić jesienią. Krzysztof Bukowski z Monopoly Polska podaje, że zaraz po niej gra trafi do sprzedaży.

Zobacz też:

Gdynia, Sopot i Gdańsk w Monopoly

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty